Starostlivosť o vodu - Blog

Údržba vody vo vírivkách, swim spa či bazénoch a dlhodobá starostlivosť o vodu býva často problémom mnohých majiteľov hydromasážnych vírivých vaní, nafukovacích vírivek, swim spa, ale aj bazénov. Predajcovia týchto zariadení túto problematiku veľmi neriešia a celú starostlivosť o vodu v mnohých prípadoch prenášajú na svojich zákazníkov.

 

Zanedbáte to najdôležitejšie?

Pritom starostlivosť o vodu vo vírivkách, swim spa aj bazénoch môže byť jednoduchá, ľahká a rýchla s vynikajúcimi výsledkami, ale hlavne s čistou a zdravou vodou bez zápachov, slizkých stien, svrbenia pokožky, štípania očí a podobne. Stačí zvoliť ten správny systém na starostlivosť o vodu a dodržiavať overené postupy. Je to skutočne jednoduché, ľahké a rýchle a už po prvých týždňoch používania to bude aj pre vás rutina.

 

Systém SpaBalancer na bezchlórovú starostlivosť o vodu vo vírivkách, swim spa a bazénoch je overený a funguje spoľahlivo, pokiaľ sa ako systém používa, pokiaľ sa dodržiavajú postupy a dávkovanie. Systém SpaBalancer má v celej Európe a samozrejme aj na Slovensku veľa spokojných zákazníkov.

 

V tomto článku spoznáte všetky produkty, pracovné postupy, používanie a dávkovanie.

 

V prvom rade je dôležité vírivku poriadne vyčistiť aj zvnútra / potrubia, ventily a pod./. Na túto prácu je prostriedok SYSTEM FLUSH. Po dôkladnom prepláchnutí vírivky poumývajte škrupinu vírivky a spodnú stranu termokrytu prostriedkom CLEAN & REFRESH a opláchnite čistou vodou. Prostriedok SYSTEM FLUSH dávkujte do víriviek do objemu vody 800 L v množstve 1/2 litra a od 800L do 1600 L v množstve 1 liter.

 

Takéto dôkladné čistenie vírivky sa robí jedenkrát ročne.

 

Prostriedok CLEAN & REFRESH má rozprašovač, dávkujete ho podobne ako prostriedky na ošetrenie nábytku. Jemne postriekate čistený priestor vírivky alebo spodnej strany termokrytu a zotriete mäkkou handričkou. Veľmi vhodnou pomôckou je originálna MAGIC CLEANING CLOTH zo systému SpaBalancer, hlavne pri priebežnom čistení vírivky v prevádzke počas roka.

 

Podrobný postup práce nájdete v tomto článku.

 

Prostriedok SYSTEM FLUSH nepoužívajte v swim spa a bazénoch. Tu je najlepším receptom, ktorý zatiaľ poznám, raz ročne šokovo predezinfikovať vodu a tým aj potrubia, ventily a filtračný systém. Najvhodnejším a najúčinejším prostriedkom v bezchlórovej starostlivosti o vodu je prostriedok ULTRASHOCK z radu prostriedkov bezchlórovej starostlivosti o vodu systému SpaBalancer alebo prostriedok DUOZON 100L.

 

Nové napúšťanie vírivky, swimspa alebo bazéna

Vodu do vírivky, swimspa alebo bazéna/ do 30 m3/, pokiaľ ju máte tvrdú, napúšťajte najlepšie cez /SpaBalancer - Pure stream a prefilter/ V prípade, že je voda mäkká, stačí používať len prefilter. Pure stream a prefilter majú životnosť 30.000 litrov prietoku vody. Po použití Pure stream uzavrite priloženými zátkami a odložte vo vodorovnej polohe k ďalšiemu použitiu. Pred ďalším napúšťaním ho prepláchnite 3 - 5 litrami vody. Prefilter stačí len vysušiť na vzduchu. 

 

Pokiaľ máte tvrdú vodu, pridajte asi v polovici napúšťania do vody prostriedok SOFT WATER cca 1 – 2 dcl podľa tvrdosti vody na 1000 litrov objemu. Po napustení vírivky čistou vodou je potrebné nastaviť a stabilizovať pH a Alkalinitu prostriedkami pH+ pH-, Alkalinita, na kontrolu sú testovacie prúžky SpaBalancer. Pokiaľ máte alkalinitu vysokú, nechajte ju tak ako je a upravte len pH vody na 6,7 - 7,2. Prostriedkom Alkalinita môžete alkalinitu len zvyšovať!

 

Keď už máte vodu napustenú a stabilizované pH, pridajte na dezinfekciu prostriedok ULTRASHOCK od SpaBalancer alebo DUOZON 100L podľa objemu vírivky, swimspa alebo bazéna. Dávkovanie 1 x týždenne. Následne po cca 12 hodinách po nadávkovaní prostriedku ULTRASHOCK alebo DUOZON 100L dávkujete prostriedok SPA BALANCER v množstve podľa objemu vírivky, swimspa alebo bazéna. Dávkovanie tiež len 1 x týždenne.

 

Pri vírivkách a swim spa sa nám osvedčilo aj používanie prostriedku ULTRASHOCK alebo DUOZON 100L na konci dňa po každom použití vírivky v množstve cca 5 - 10 ml na 1000 litrov vody/ podľa počtu ľudí vo vírivke a početnosti jej používania v danom dni/  pri zapnutej hydromasáži alebo cirkulácii. Zabezpečíte tak dokonalú oxidáciu všetkých látok, ktoré sa do vody dostali použitím vírivky alebo swimspa. Prostriedok SpaBalancer v tomto prípade nepridávate, ten sa dávkuje len raz týždenne, vždy po cca 12 hodinách po prostriedku ULTRASHOCK alebo DUOZON 100L.

 

Pár minút týždenne vám zachráni vírivku

Týždenná starostlivosť o vodu vo vírivkách, swim spa či bazénoch je so systémom SpaBalancer veľmi jednoduchá a zaberie vám skutočne len pár minút raz týždenne. Dôležitým faktorom v starostlivosti o vodu je filtračný systém a jeho možnosti. S týmto bývajú problémy skôr pri lacných vírivkách a pri nafukovacích vírivkách. Ale dôkladným čistením filtrov sa dá voda udržať čistá aj niekoľko mesiacov. 


Nezabúdajte, že pokiaľ máte tvrdú vodu, je mimoriadne dôležité  prvých 7 - 14  dní po každom novom napustení dôkladne preplachovať filtre každé 2 - 3 dni. Pri nafukovacích vírivkách a malých vírivkách alebo lacných vírivkách s malým filtrom aj každý deň. Uľahčí vám to starosti s vodným kameňom, celková starostlivosť o vodu bude ešte jednoduchšia, pH stabilnejšie a výrazne to šetrí chémiu, udržiava účinnosť a funkčnosť filtra, čím zároveň šetrí čerpadlá.


 
Po týchto prvých 7 - 14 dňoch je potrebné čistiť filtre raz za týždeň alebo raz za dva týždne, to závisí od hygieny vstupu do vírivky, početnosti používaní vírivky, veľkosti filtrov a celkovej filtračnej plochy vo vzťahu k objemu vody, celkového filtračného systému a podobne. Interval čistenia filtrov vo vírivkách, swim spa a bazénoch si treba individuálne odsledovať, ale nezabudnite vždy skontrolovať filter, nie vodu vo vírivke, swim spa alebo bazéne. Voda sa môže javiť čistá, ale filtre byť čisté nemusia.

 

Na pravidelné čistenie filtrov použijete prostriedok FILTER CLEAN CLASSIC alebo FILTER CLEAN NATURAL tak, že filter dáte do vhodnej nádoby a urobíte roztok z 10 litrov vody/a menej - podľa veľkosti nádoby/ a 100 ml prostriedku FILTER CLEAN CLASSIC alebo FILTER CLEAN NATURAL. Mimoriadne užitočnou pomôckou na dôkladné vystriekanie - vyčistenie filtra vodou, bez toho, aby ste poškodili membrány kartušového filtra, je produkt SpaBalancer - čistenie filtra spray. Tento užitočný pomocník je veľmi kvalitný, prežije všetky vaše vírivky, budete ho používať po celý život.

 

Viac o čistení filtrov a overené postupy čistenia filtrov nájdete v tomto článku.


V prípade vzniku peny vo vírivke, swim spa alebo bazéne z akéhokoľvek dôvodu použite prostriedok  ANTIFOAM – pár kvapiek na penu pri zapnutej cirkulácii, pokiaľ sa pena do pár minút nestratí, postup zopakujte. Vždy len pár kvapiek na penu. Častokrát sa vytvára aj mastná linka po obvode vírivky, swim spa alebo bazéna v úrovni vodnej hladiny. Na jej odstránenie je  najlepšia použiť Magic Cleaning Cloth. Odstráni bezpečne všetky nečistoty bez toho, aby sa niečo dostalo do vody. Pre opakované používanie ju stačí vyčistiť v teplej vode.

 

SpaBalancer systém na bezchlórovú starostlivosť o vodu vo vírivkách, swim spa a bazénoch je komplexný systém a myslí aj na váš relax.
Na osvieženie vody je skutočne vynikajúca bio citrusová esencia - SpaBalancer parfum citrus, len pár kvapiek prevonia vodu a urobí krásnu sviežu vôňu.Skúsenosti a spokojnosť používateľov bezchlórového systému na starostlivosť o vodu SpaBalancer nájdete v referenciách.

 

Viac informácií o systéme SpaBalancer sa dočítate v článkoch v našom blogu v sekcii starostlivosť o vodu.
Veľa užitočných informácií nájdete aj vo vzdelávacom e-booku, ktorý máte prístupný zadarmo na tejto stránke.
Stačí kliknúť na baner " 3 tajomstvá čistej a zdravej vody vo vírivkách ..."

 

V prípade akýchkoľvek otázok mi pokojne zavolajte na 0908 722 270 alebo napíšte na  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Všetky produkty nájdete na stránke zriadenej pre vaše maximálne pohodlie WWW.STAROSTLIVOSTOVODU.SK 

Na starostlivosť o vodu a dezinfekciu vody vo wellness, verejných bazénoch a vírivkách, ale i v domácich vírivkách, swim spa či bazénoch sa musíme pozerať z viacerých hľadísk, ktoré spolu vzájomne súvisia. V prvom rade ide o hľadisko zdravotnej bezpečnosti používateľov bazénov, swim spa či víriviek a ich prevádzkovateľov  z pohľadu mikrobiologickej a chemickej nezávadnosti vody. Dôležitým, hlavne z pohľadu prevádzkovateľov je aj hľadisko technicko-technologické a ekonomické.

splash 773084 1280

 

Ako udržať vodu vo vašich vírivkách, swim spa a bazénoch vždy čistú?

 

Možností starostlivosti o vodu a dezinfekcie vody vo vírivkách, swim spa a bazénoch je viacero. Najbežnejší zaužívaný spôsob je chlórová dezinfekcia vody, s ktorou je však spojených viacero problémov. K ďalším možnostiam patrí bezchlórová chémia na starostlivosť o vodu, napríklad na báze kyslíka alebo polyhexamethylen guanidin hydrochlorid, ktoré tiež samé o sebe majú určité nedostatky. SpaBalancer je praxou overený systém bezchlórovej starostlivosti o vodu, ktorý zaručene funguje, pokiaľ sa ako systém používa a pravidelne dávkuje.


V posledných niekoľkých rokoch sa stále viac odporúča na dezinfekciu vody oxid chloričitý, ktorý môžeme zaradiť k bezchlórovej chémii na starostlivosť o vodu vo vírivkách, swim spa či bazénoch, nakoľko nepôsobí chloračne, ale veľmi silno oxidačne. Ide o celosvetovo najprogresívnejšiu metódu dezinfekcie vody. Jeho výroba je patentovaná a predáva sa v sedemdesiatych krajinách sveta pod obchodným názvom DUOZON 100L. Oxid chloričitý je v systéme SpaBalancer nepostrádateľný. A práve používaním prostriedku DUOZON 100L /oxid chloričitý-ClO2 / v starostlivosti o vodu a dezinfekcii vody vo vírivkách, swim spa či bazénoch sú pre ich prevádzkovateľov aj používateľov  vyššie uvedené hľadiská v starostlivosti o vodu zabezpečené.

Bezpečný aj pre vaše zdravie

 

Z chemického hľadiska používaním prostriedku DUOZON 100 L v dezinfekcii bazénovej vody alebo vody vo vírivkách a swim spa nevznikajú žiadne nebezpečné zapáchajúce zdraviu škodlivé zlúčeniny charakteristické pri používaní bežného chlóru/ rôzne chloramíny a trihalogenmetany a pod../ spôsobujúce nepríjemné svrbenie, užívateľský diskomfort, zápaly slizníc dýchacích ciest, očných spojiviek a rôzne podráždenia. Tým, že DUOZON 100 L pôsobí veľmi silno oxidačne, tak oxidáciou alebo "mokrým horením" štiepi vo vode aj amoniak, moč, močovinu a iné organické látky na látky bežne sa vyskytujúce, ako oxid uhličitý, dusík a vodu. Používanie prostriedku DUOZON 100L  absolutne eliminuje vznik viazaného chlóru. Voda v bazénoch, vírivkách a swim spa nezapácha, je krištáľovo čistá, príjemná pre používateľov, zdravotne nezávadná bez akýchkoľvek zdravotných rizík.

Pri výbere chémie na starostlivosť o vodu a dezinfekciu vody vo vašom bazéne, vírivke či swim spa zvážte či zostanete na ceste nebezpečného a zdraviu škodlivého a užívateľom nepríjemného chlóru, alebo vyskúšate bezchlórovú chémiu na starostlivosť o vodu s prostriedkom DUOZON 100L a systémom SpaBalancer. Z chemického hľadiska je DUOZON 100 L rozhodne tá najlepšia možná voľba. V kombinácii s UV lampami či ozonátormi je v súčasnej dobe v dezinfekcii vody neprekonateľný.

 

Účinnejší ako chlór


Z mikrobiologického hľadiska je prostriedok DUOZON 100 L voči vírusom, baktériám, riasam a pod. účinnejší minimálne 3 - 5 x viac, ako chémia na dezinfekciu vody na báze chlóru. Tam kde ani najsilnejšie chlórové prípravky na starostlivosť o vodu nestačia, tam nastupuje DUOZON 100 L.

DUOZON 100 L , ako jediný prostriedok na dezinfekciu vody spoľahlivo eliminuje aj nebezpečnú Legionellu pneumophilu, baktériu spôsobujúcu smrteľnú legionársku chorobu. Ďaľšou jedinečnou
vlastnosťou prostriedku DUOZON 100 L je schopnosť narúšať a likvidovať biofilm v potrubiach a filtroch víriviek, swim spa a bazénoch, ktorý doslova útočiskom aj liahňou baktérií. DUOZON 100 L teda v starostlivosti o vodu, konkrétne v časti dezinfekcie vody pôsobí celoplošne a komplexne rovnako intenzívne v každom mieste bazéna, vírivky či swim spa.

Moderný a účinný

 

Z hľadiska technicko - technologického je DUOZON 100 L tiež výnimočným produktom, šetrí technologické prvky technológií bazénov, víriviek a swim spa tým, že eliminuje vápnik a zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa, čím šetrí náklady na ohrev vody, náklady spojené s údržbou a významne oďaluje akékoľvek generálne opravy z dôvodu zanášania systémov vodným kameňom. Dávkovanie prostriedku DUOZON 100L na dezinfekciu vody je tiež veľmi jednoduché. Môže byť plne automatizované alebo manuálne. Tiež je možné ho kombinovať s chlórovou dezinfekciou.


Duozon 100 L je vo svete všeobecne používaný ako širokospektrálny prostriedok na dezinfekciu akejkoľvek vody, nie len bazénovej, či vody vo vírivkách, ale aj pitnej vody, teplej úžitkovej vody, odpadovej vody, vody v priemysle, poľnohospodárstve, v hoteloch, wellness centrách, nemocniciach, v chladiarenských vežiach, ale aj na plošnú dezinfekciu priestorov.

 

Ušetríte na údržbe


Ekonomické hľadisko asi najviac zaujíma prevádzkovateľov wellness zariadení, bazénov, víriviek, ale aj všetkých, ktorí potrebujú vodu dezinfikovať.  Z pohľadu spotreby prostriedku  DUOZON 100 L je táto 7 – 15 x nižšia, ako býva spotreba bežne používaných prostriedkov z tekutého chlóru. To znamená aj oveľa nižšiu prácnosť, manipuláciu, dopravu, skladovanie a tým tiež nižšie náklady. Okrem toho v komerčnom používaní prostriedku DUOZON 100 L nie je potrebná „denná“ čiastočná výmena vody v bazéne, (nakoľko pri aplikácii DUOZON 100 L nevzniká viazaný chlór), čím opäť prispieva k výrazným úsporám na vodnom, stočnom a energii potrebnej na ohrev vody.


Používaním prostriedku DUOZON 100 L v starostlivosti o vodu získavate aj ďalšie nezanedbateľné úspory, hlavne na ďalších prostriedkoch, ako sú prostriedky na čistenie bazéna, vírivky či swim spa, prostriedky proti riasa, prostriedky na vločkovanie, prostriedky proti vodnému kameňu a tým aj ďalšie úspory za servis a prípadné opravy.

Výrazne šetríte aj tým, že vďaka týmto vlastnostiam DUOZON 100 L aj značne predlžuje životnosť jednotlivých technologických častí bazénov, swim spa  a víriviek. S tým súvisia aj úspory z prípadných strát tržieb z dôvodu odstavenia prevádzky z hygienických dôvodov a hlavne nevznikajú žiadne náklady na to nadväzujúcu komplexnú dezinfekciu. Tak vám DUOZON 100 L pomáha šetriť nie len čas a peniaze, ale aj udržať si a získať nových zákazníkov, ktorí sa radi vracajú.


Používaním prostriedku DUOZON 100 L získavate maximálne úspory, v komerčných prevádzkach aj lepší imidž, oveľa spokojnejších zákazníkov a istotu pred hygienickými kontrolami, pri oveľa nižšej prácnosti.


 

 Napíšte nám, radi vám poradíme so starostlivosťou o vodu

 

dreamstime s 41547032

 

Starostlivosťou o vodu vo vírivke či čistením filtrov vírivky sa zaoberám vo  viacerých článkoch v tomto blogu. V "článku čistenie filtrov vírivky - starostlivosť o vodu vo vírivke", vám chcem len zdôrazniť a ukázať, že nie je čistenie filtrov vírivky, ako čistenie a že dôkladné čistenie filtrov vírivky má obrovský vplyv na čistotu, iskru a kvalitu vody vo vašej vírivke.

 

Začnime napustením vírivky novou vodou

Na Slovensku je vo väčšine oblastí dosť tvrdá voda, niekde aj so zvýšeným obsahom železa či mangánu. Aj keď má vaša vírivka kvalitné filtre, je veľmi dôležité prvých 10 až 14 dní filtre dôkladne opláchnuť tečúcou vodou, najlepšie každý druhý deň, aby ste filtre zbavili vodného kameňa. Predídete upchaniu väčšiny mikrootvorov filtračnej tkaniny čím si vlastne znehodnocujete filtre vírivky, nie len že filtračný účinok zanebaných filtrov bude menší, ale trpí tým aj cirkulačné-filtračné čerpadlo a znižuje sa hydromasážny výkon  a  hlučnosť vašej vírivky.

"Mne sa osvedčil ako najlepší postup čistenia filtrov vírivky počas týchto
prvých 10 - 14 dní takto:"


Vyberiem filtre z vírivky, zoberiem čisté vedro a pomocou čističa filtrov pripojeného k hadici dôkladne vystriekam na vedrom každý záhyb filtra, vo vedre vidím, aká je voda kalná. Keď je vedro plné, vylejem ho a postup opakujem dovtedy, kým mi nezostane plné vedro čiste priezračnej vody. Vtedy viem, že som filtre vírivky dôkladne vyčistil od všetkého, čo dokáže voda rozpustiť. Po prvých štrnástich dňoch od napustenia už stačí filtre vírivky čistiť podľa potreby, ideálne raz týždenne alebo raz za dva týždne, závisí to hlavne od používania vírivky. Pri tomto čistení postupujem podobne, ako pri čistení počas prvých štrnásť dní, ale s tým, že používam SpaBalancer Filter Clean Classic alebo Natural takto:

Keď už mám filtre dokonale vyčistené čistou vodou, teda keď už po oplachovaní zostáva vo vedre len priezračne čistá voda, dám filtre do vhodnej nádoby do roztoku vody a prostriedku SpaBalancer Filter Clean Classic alebo Natural podľa návodu. Filtre ponechám v roztoku 24 hodín a potom ich znova dôkladne prepláchnem vodou,
až bude opäť vo vedre len čistá priezračná voda.
Tento prostriedok dokonale rozpustí všetky mastnoty, tuky a zažranú špinu aj z mikrootvorov filtra. No nespoliehajte sa na to v tom prípade, že by ste to "odflákli"tých prvých 14 dní, hlavne pokiaľ máte tvrdú vodu. 

 

Aké dôsledky môžete čakať

Doslova by ste si "zabetónovali filtre"a ani ten najlepší čistič im už 100% - nú funkčnosť nikdy nevráti. Pokiaľ som nečistil filtre nad vedrom, nikdy som ich nevyčistil dokonale, lebo už po chvíľke preplachovania či už na tráve, dlažbe alebo v sprche a podobne sa mi zdalo, že ide čistá voda tak som s čistením skončil.


Keď som to prvý krát skúsil nad vedrom, neveril vlastným očiam, koľko kalu z vodného kameňa som stále dookola vyplavoval z filtrov. No ked som  začal po napustení vírivky čistiť filtre každý druhý deň / mám tu teraz osem víriviek na skúšanie, tak si to asi viete predstaviť/, tak už to bolo oveľa jednoduchšie.

Vodu máme stále krásnu čistú, bez chlóru a iných ťažkých chemikálií, vždy pripravenú pre vás na skúšanie a vzájomné porovnávanie jednotlivých víriviek po stránke pohodlia vo vírivke aj ich hydromasážnych systémov.

 

Okrem toho s dôkladne vyčistenými filtrami bude aj potreba dezinfekčných prostriedkov
o dosť nižšia a vy ušetríte peniaze a budete mať zdravšiu vodu vo vašej vírivke.

 PRE BEZPLATNÉ PORADENSTVO KLIKNITE TU   alebo volajte na 0908 722 270

Údržba vody vo vírivkách, swim spa či bazénoch môže byť pre niekoho
radosťou a pre iného nočnou morou.

Dôležitý je správny prístup a chémia do víriviek, ktorá aj skutočne funguje.

Chémia do víriviek.

Kvalitná chémia do jacuzzi - víriviek je základom nie len na starostlivosť  o vodu vo vírivke,
ale aj na celkovú údržbu a čistenie vírivky.

Ale akú chémiu do víriviky si zvoliť ?
Ešte horšie býva  vybrať si, aká bude najvhodnejšia chémia do nafukovacej vírivky.

A čo keď máte doma ešte swim spa alebo bazén.
Budete potrebovať zvlášť bazénovú chémiu a zvlášť vírivkovú chémiu?

To je len niekoľko otázok, na ktoré budete hľadať odpoveď, keď budete chcieť vyčistiť vodu vo vírivke, swim spa či bezéne alebo rovno začať čistenie celej vírivky.

Na výber máte klasickú chémiu do vírivky na báze chlóru, je najlacnejšia, ale zdraviu najškodlivejšia a nie veľmi účinná. Môžu to byť tablety do vírivky alebo je v práškovej či tekutej forme.

Bezchlórová chémia do víriviek.

Ďalšou alternatívou na starostlivosť o vodu vo vírivke je bezchlórová vírivková chémia.

V tomto smere máte na výber rôzne oxy tablety do vírivky, prípravky na báze aktívneho kyslíka
a modrej skalice alebo polyméry Guaa.

Všetko je relatívne fajn, ale nič samo o sebe dlhodobo nefunguje tak aby vaša voda vo vírivke
bola stále čistá a zdravá.

Často sa tvorí pena vo vírivke, odpeňovač do vírivky to vyrieši, ale je to ďalšie chémia.
Častokrát býva kalná voda vo vírivke, alebo dokonca zapácha a sypaním ďalšej chémie
do vírivky sa to aj tak nevyrieši.

Na to aby bola voda čistá a zdravá je najlepšie používať komplexný systém na starostlivosť
o vodu vo vírivke, swim spa či bazéne.

Starostlivosť o vodu vo vírivke.

Starostlivosť o vodu vo vírivke, to nie je len udržiavanie pH a pridávanie nejakej dezinfekcie,
to je aj komplexná starostlivosť o filtre, vnútornú škrupinu, spodnú stranu termokrytu,
trysky a vnútorné potrubia a inštalácie.  

Takto to znie hrozivo, ale keď máte komplexný systém na starostlivosť o vodu vo vírivke,
swim spa či bazéne bude aj údržba vody vo vašej vírivke jednoduchá.

Z dlhoročných skúseností zo všetkými možnými chémiami do víriviek a prípravkami na čistenie
víriviek dnes viem, že najlepším komplexným systémom, najlepšou chémiou - bezchlórovou chémiou do víriviek na strostlivosť o vodu vo vírivke, filtre vírivky, škrupinu vírivky, vnútorné rozvody a inštalácie, termokryt či kabinet vírivky je systém SpaBalancer, ktorý skutočne funguje.

So SpaBalancerom je starostlivosť o vodu vo vírivke jednoduchá, stačí dodržiavať bežné dávkovanie raz za týždeň.


Viac o prostriedkoch systému starostlivosti o vodu vo vírivke nájdete tu: WWW.STAROSTLIVOSTOVODU.SK

http://www.virivkysaunybazeny.sk/blog/blog-virivky/240-chemia-do-viriviek-starostlivost-o-vodu-vo-virivke-swim-spa-ci-bazene

PRE BEZPLATNÉ PORADENSTVO KLIKNITE TU   alebo volajte na 0908 722 270


V prípade potreby si vyžiadajte manuál k prostriedkom SpaBalancer na adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ing. Miroslav Tančin

dreamstime s 56248222

Čistenie filtrov víriviek je často podceňované a mnohí majitelia víriviek ich čistenie nerobia správne alebo len okrajovo. Čisté filtre vo vírivke sú predpokladom úspory prostriedkov na starostlivosť o vodu vo vírike, úspory energie, výdajov za nové filtre ale aj nečakaných servisných nákladov v podobe výmeny cirkulačného čerpadla, ktoré je pri znečistených filtroch vírivky veľmi namáhané.

 

"Samozrejme, nie sú filtre ako filtre, lacné vírivky, ale väčšinou aj tie so 40 - 60 % akože zľavou mávajú filtre z nevhodnej filtračnej tkaniny, väčšinou je to nejaký filtračný papier."

 

                                                                         NEKVALITNÝ FILTER DO VÍRIVKY

 

Vírite nechcené zložky vody

Kvalita filtrovania vody v takýchto vírivkách je nedostatočná, filtre nemajú takú filtračnú schopnosť, ako kvalitné filtre, voda sa kazí, smrdí, je zakalená. Ľudia potom do takejto vírivky sypú alebo lejú nadmerné množstvá chemikálií, ale výsledok je buď veľmi krátkodobý alebo žiadny. Nezostáva im nič iné, len často umývať vírivku a meniť vodu a následne sa kúpať v prechemizovanej vode a tak stále dookola. V takýchto filtroch je v biofilme zapuzdrených milióny baktérií, ktoré žijú z neustáleho prísunu tukov.

 

 Pozrite si našu punku víriviek


Chlór ani oxy tablety, či iné bežne používané prostriedky na starostlivosť o vodu vo vírivkách im vôbec neublíža, takéto filtre sú vlastne začiatkom trvalého procesu nemožnosti dosiahnuť vo svojej vírivke čistú a zdravú vodu. 
Moderné kartušové filtre kvalitných víriviek sú vyrábané zo špeciálnej netkanej textílie, ktorá obsahuje milióny maličkých mikro otvorov. Tie lepšie filtrujú nečistoty aj pod 20 mikrónov.

 

V týchto otvoroch sa zachytávajú všetky nečistoty a sú tu zadržované. Pri neodbornom čistení sa v textílii baktérie pevne usadia a vytvárajú biologické filmy, ktorý ich perfektne chránia. Ďalšie a ďaľšie tuky, oleje a šupinky kože, ktoré každý kúpajúci po sebe zanechá vo vírivke sú skvelými živinami pre tieto baktérie, ktoré sa takto môžu nekontrolovateľne množiť a spôsobovať aj podstatne vážnejšie zdravotné problémy, než len pokazenú vodu.Filtre vírivky sa týmto stávajú pre vodu vo vírivke hlavným znečisťujúcim prvkom. Znečistené filtre vírivky sú následne príčinou vyššej spotreby energie filtračného - cirkulačného čerpadla a výrazne skracujú jeho výkon a životnosť. Toto je jeden z hlavných  dôvodov, prečo je dôležité, aby ste filtre vo vašej vírivke pravidelne dôkladne čistili!

 

Zdravá, ale tvrdá

Ďaľším veľmi dôležitým dôvodom na pravideľné a dôkladné čistenie filtrov vírivky je fakt, že na väčšine územia je trvdá voda. Technickými prostriedkami a prípravkami na starostlivosť o vodu vo vírivke dokážeme, aby sa nám vodný kameň neusadzoval. Ale nezbavíme sa ho. Je stále vo vode vírivky aj keď sa vám po napustení zdá byť voda vo vírivke ako krištáľ. Preto je nesmierne dôležité aspoň prvé dva týždňe po napustení vírivky novou vodou poriadne preplachovať filtre minimálne každé 2 - 3 dni, aby ste filtre "nezabetónovali".

 

Pokiaľ máte vírivku s dvoma filtrami, zvyčajne býva ten ľavý - pri pohlade z vonka vírivky tým prioritne filtračným filtrom. Druhý filter pracuje len keď idú masážne čerpadlá. Preto je veľmi vhodné filtre pravideľne striedať, čím významne predĺžite ich životnosť. Za posledných 16 rokov som nenašiel lepšieho pomocníka  na dôkladné vystriekanie filtrov vírivky vodou, ako tohto:


SPA BALANCER FILTER CLEAN SPRAY starostlivost o vodu


Len voda však vaše vaše filtre mastnoty, špiny a biofilmu plného zdraviu škodlivých baktérií zbaviť nedokáže ani s týmto vynikajúcim pomocníkom. S tým vám najlepšie pomôže SpaBalancer Filter Clean.


Z filtračnej textílie dokonale uvoľňuje všetky organické nečistoty, tuky, oleje a rozpúšťa biofilm. Čistite filtre vírivky s týmto prostriedkom každých 7 až 14 dní maximálne tri týždne,  v zavislosti na intenzite používania vašej vírivky, pričom je dôležitá aj hygiena vstupu do vírivky, tvrdosť vody, možnosti vonkajšieho znečistenia a podobne. 
Najlepšie výsledky dosiahnete, keď budete mať dve sady vírivkových filtrov, ktoré budete striedať.

 

Postup pri čistení filtrov

Filtre vložte do vhodnej nádoby a pridajte 100 ml až 200 ml SpaBalancer Filter Clean a naplňte ju vodou, až budú filtre úplne ponorené.  Ak nemáte takúto nádobu a filtre nebudú úplne ponorené, terba ich po 12 hodinách obrátiť. Čím vyššia koncentrácia SpaBalancer Filter Clean Classic, tým lepší čistiaci účinok. Množstvo SpaBalancer Filter Clean Classic závisí hlavne od znečistenia. Nechajte filtre v nádobe so SpaBalancer Filter Clean 24 hodín.Potom ich vytiahnite a veľmi dôkladne ich prepláchnite vodou, aby vám zvyšky čistiaceho prostriedku nespôsobovali penenie vo vírivke. 
Pokiaľ máte dve sady filtrov je veľmi vhodné tie práve vyčistené filtre namočiť ešte na 12 hodín do vodného roztoku s dezinfekčným prostriedkom ULTRASHOCK a potom ich nechať voľne vyschnúť.Takto budete mať istotu, že sú 100% čisté a budú vám výborne slúžiť.

 

V prípade potreby si vyžiadajte manuál k prostriedkom SpaBalancer na adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.">

 

 Pre bezplatné poradenstvo kliknite tu

alebo volajte na 0908 722 270

 

 

Prostriedky SpaBalancer na bezchlórovú starostlivosť o vodu nájdete na stránkeWWW.STAROSTLIVOSTOVODU.SK