Sauna - Blog

Najdôležitejším prvkom každej infrasauny sú infražiariče, všetko ostatné, snáď až na kvalitne spracovanú infrakabínu je z hľadiska liečebného a detoxikačného účelu,  ktorému majú infrasauny slúžiť  menej podstatné. Preto je otázka, aké infražiariče sú najlepšie, či karbónové alebo keramické veľmi dôležitá už pri samotnom rozhodovaní sa vlastniť infrasaunu. Pri konkrétnom výbere infrasauny by som túto otázku ešte viac špecifikoval.

 Kvalitná infrasauna Clearlight PREMIER 5

Aké sú bezpečné a zdraviu prospešné infražiariče do infrasauny?

 

Počas posledných rokov sa vo svete veľa diskutovalo o tom, ktoré infražiariče sú "lepšie", karbónové infražiariče či keramické infražiariče. No len málokto sa zaoberal otázkou, ktoré infražiariče sú aj bezpečné a zdraviu prospešné.

 

Infražiariče na báze uhlíka, alebo karbónové infražiariče produkujú vysoko kvalitné infračervené teplo s vyhovujúcou vlnovou dĺžkou, ale problémom je, že nevytvárajú veľa infračerveného tepla, preto sú infrakabíny nimi doslova "vytapetované" takmer po strop. I tak má človek pocit chladu, hlavne z prednej časti tela, čo už je samo o sebe veľkou chybou, lebo takéto infrasauny nespĺňajú základný princím infračervenej terapie t.j. prehriateie ľudského tela hlboko do jadra do jadra. Ďaľším veľmi vážnym problémom týchto sáun však je to "vytapetovanie" žiaričmi až vysoko nad hlavy ľudí v saune.

Aké sú komplikácie?

 

Spôsobuje to veľmi nepríjemné prehriatie hlavy, niekedy až podobajúce sa úpalu a hlavne vysoké úrovne vyžarovania nebezpečných EMF a ELF, ktoré  vo viac, ako 95% prípadov prevyšuje normu viac, ako 20 násobne! Ťažko teda môžeme takéto sauny považovať len za zdraviu prospešné. Obzvlášť lacné modely týchto sáun sú skôr zdraviu škodlivé ako prospešné. V našich testoch obstáli veľmi slabo a to po každej stránke.

Kvalitné infrasauny carbónové žiariče

 

Keramické infražiariče sa dodávajú pod rôznymi obchodnými značkami, sľubujúcimi všetko možné. Keramické infražiariče sú zvyčajne veľmi silné, vyžarujú veľa infračerveného tepla, ich povrchová teplota býva 300 až 500 stupňov celzia a častokrát aj nepríjemne svietia, čo je veľmi nepríjemné hlavne pre vaše oči. V takejto saune si treba dávať pozor aj na popálenie, lebo povrchová teplota keramických žiaričov /česť výnimkám/ býva skutočne veľmi vysoká.

 

Zbytočná investícia


Podobne ako u sáun s karbónovými žiaričmi aj u tých lacných sáun s keramickými žiaričmi určite dlho nevydržíte v saune a rozhodne nie s takýmto žiaričom za chrbátom, budte mať nepríjemný pocit pálenia.Akoby vás rezali laserom. Veľmi ťazké je vôbec vydržať v takejto saune odporúčaných 45 minút saunovanie, a už vôbec nepríde k prehriatiu tela do jadra, čiže princíp terapie infrasaunou je opäť nesplnený. Samozrejme aj prevažná väčšina keramických infražiaričov vyžaruje vysoké hladiny nebezpečného EMF a ELF.

Kvalitné infrasauny meranie EMF

 

Oddelenie výskumu a vývoja spoločnosti Clearlight Infrared ukončilo túto diskusiu tým, že vyvinolo a patentovalo jediný kombinovaný karbón/ keramický infražiarič, ktorý má v sebe zabudované, len tie najlepšie vlastnosti z karbónového a keramického infražiariča.

 

Kvalitné infrasauny bezpečné žiaričeAko líder a inovátor v priemysle infrasáun za posledných 20 rokov vyrába spoločnosťSauna Works infrasauny s technológiou Clearlight Infrared, ktoré sú nie len luxusné, ale zároveň najúčinnejšie a zdraviu prospešné, aké si vôbec viete predstaviť.


Všetky problémové stránky z oboch typov infražiaričov určite v infrasaunách Clearlight nenájdete.  


Infražiariče True Wave II v infrasaunách Clearlight produkujú len liečivé infračerveného teplo, ktoré je skutočne bezkonkurenčné. Je to veľmi jemné a liečivé teplo, prenikajúce hlboko do jadra tela, ktoré ako by vás v saune objímalo z každej strany a vy pri nízkych teplotách dostávete tú najlepšiu možnú terapiu a najúčinnejšiu hlbokú detoxikáciu, pričom pohodlne zrelaxujete pri dobrej knihy, časopise či hudbe a zbavíte sa aj rokmi nahromadeného stresu.

Naše infražiariče pozostávajú z mikro-tenkých karbónových vlákien (1/1000 hrúbky ľudského vlasu) a patentovanej keramickej zmesy. Karbón v našich infražiaričoch umožňuje infražiariču produkovať dlhé vlny, ktoré prenikajú hlbšie do tela a telo ich oveľa ľahšie absorbuje. Keramická zložka v našich infražiaričoch dodáva infražiariču potrebný tepelný výkon pre dokonalý komfort, úžasný, príjemný a jedinečný pocit pri saunovaní v infrasaunách Clearlight v porovnaní s akými koľvek inými saunami na trhu.

Jedným z dôvodov je lepší výkon v rámci optimálnej vlnovej dĺžky 7 až 10 mikrónov s veľkou časťou vlnových dĺžok 9,4 mikrónov. Ľudské telo absorbuje viac infračerveného žiarenia v rozsahu 9,4 mikrónov než v akomkoľvek inom rozsahu.

Myslite dopredu

 

Vďaka tomu z našich infražiaričov získate nielen najvyššiu kvalitu infračerveného tepla, ale ho dokážete aj maximum využiť a to priamo tam kde ho najviac potrebujete, v jadre tela, ktoré naše patentované carbón keramické infražiariče dokonale do hĺbky prehrejú.

Kľúčom k tejto dokonalej infračervenej terapii v našich kvalitných infrasaunách Clearlight je ohrievanie tela priamo.

Každý model Clearlight Infrared má infražiariče umiestnené po celom vnútornom obvode infrakabíny - na prednej stene, zadnej stene, bočných stenách, pod lavicou a pod nohami. Pritom sú naše infražiariče vďaka svojmu výkonu umiestnené len do výšky ramien, teda neprodukujú žiadne zbytočné a nepríjemné teplo a neprehrievajú hlavu. Tým, že naše infrasauny Clearlight produkujú teplo, len tam , kede je potrebné sú aj imoriadne energeticky úsporné.

Kvalitné infrasauny efektifita a úspornosť žiaričov

 

Takmer všetky infrasauny na trhu nemajú infražiariče na prednej stene. To je veľká funkčná chyba. Bez vyhrievania prednej časti tela sa nenapĺňa princím infraterapie, telo sa nikdy dôkladne neprehreje až do jadra čím nemôže prísť k dôkladnému a efektívnemu vypoteniu z hĺbky tela a teda aj detoxikácia nie je dokonalá.

Kvalitné infrasauny porovnanie žiaričov

 

Okrem toho tento patentovaný proces výroby našich karbón keramických infražiaričov True Wave II nám umožňuje zrušiť prakticky všetky EMF a ELF. Naše karbón keramické infražiariče vám teda poskytujú v súčasnosti tú najlepši možnú liečbu, detoxikáciu a relax, akú môžete vôbec od infrasuny očakávať a zároveň sú pre vás úplne bezpečné.

Vieme to otestovať

 

Použitie meracieho prístroja Tri-Field EMF a meranie priamo na našom karbón keramickom infražiariči True Wave II vykazuje riemerný výkon EMFpribližne 2,5 mg, teda v norme. Ale keď sa meranie urobilo 3cm od žiariča, teda tam kde ste chrbátom ramenom alebo nohou najbližšie k žiariču je vyžarovanie EMF prakticky nulové. Porovnajte to s prevažnou väčšinou infrasáun na trhu a zistíte, že vyžarujú nebezpečné EMF 20 - 30 násobne viac, ako ako dovoľuje norma, čo je skutočne nebezpečné. Norma je 3mG /mili Gaus/.

Kvalitné infrasauny výsledky meraní EMF

 

Infrasauny Clearlight si môžete u nás nezáväzne vyskúšať. Máme na skúšanie pripravených viacero typov infrasáun, tak že si ich môžete zároveň aj na jednom mieste vzájomne porovnať, čo je pre vás veľkou výhodou, keď sa budete rozhodovať kedy, kde a akú saunu si kúpite.

 

Kvalitné infrasauny škodlivé EMF nevyžarujú


Veríme, že touto našou službou vám určite pomôžeme k dlhodobej spokojnosti s vaším následným výberom.  

 

 

 Rezervujte si termín skúšania infrasáun

 

Kvalitná infrasauna Clearlight sanctuary yoga

Tajomstvo úžasných účinkov kvalitných infrasáun na zdravie, šťastie a celkovú pohodu je skryté v hormónoch zdravia, šťastia a dobrej nálady. Pravidelné saunovanie v kvalitnej infrasaune spôsobuje uvoľňovanie dopamínu a beta-endorfínov. Tieto hormóny spôsobujú pocit šťastia až eufórie, zlepšenú náladu, dávajú väčšiu energiu, väčší pocit pokoja a toleranciu voči bolesti. 


"Úroveň endorfínov uvoľnených počas saunovania v infrasaune môže byť až trojnásobne vyššia oproti bežnému uvoľňovaniu endorfínov v tele."

 

Aké hormóny pobyt v infrasaune uvoľňuje?


Beta-endorfíny sú prírodné opioidy, ktoré sú súčasťou nášho prírodzeného obranného systému proti bolestiam. Tento systém je známy ako systém, ktorý zastavuje signály bolesti pri prechode z tela do mozgu. Telo tiež generuje peptid nazývaný dynorfín, najsilnejší telesný opiát, 300x silnejší ako morfín. Po saunovaní v kvalitnej infrasaune budete zažívať veľmi dobrý pocit spôsobenými vyššími  hladinami serotonínu – hormónu dobrej nálady a celkovej pohody. 


Keď sú hladiny serotonínu normálne, cítite sa šťastnejší, pokojnejší, sústredení, menej úzkostliví a emočnejší. 
Opakované saunovanie v kvalitnej infrasaune pomáha normalizovať hladinu serotonínu. Už po niekoľkých týždňoch pravidelného saunovania budete mať viac energie a vaša pokožka 
a pleť bude jemnejšia. Ďaľšími dodatočnými výhodami terapie v kvalitnej infrasaune sú anti-stressing – odstránenie aj nahromadeného stresu, rýchlejšia regenerácia tela, väčšia flexibilita pohybového aparátu, posilnenie imunity a srdcovo cievneho systému, účinná detoxikácia z hĺbky tela, zmierňovanie bolestí, znižovanie nadváhy, celkové omladenie a skrášlenie tela.

 

Vyskúšajte si infrasaunu u nás zadarmo


Pokiaľ sa aj vy rozhodnete vlastniť kvalitnú infrasaunu, možete si užívať zdravie, šťastie, celkovú pohodu a množstvo ďaľších výhod, ktoré vám vaša kvalitná infrasauna poskytne už teraz a v pohodlí domova. Všetky typy infrasáun si, samozrejme, môžete u nás vyskúšať a vzájomne ich porovnávať. Potom sa vám bude oveľa lepšie rozhodovať, kde, kedy a aký typ infrasauny si kúpite.

 

 Rezervujte si termín skúšania infrasáun

 

dreamstime s 24896342

Poznáte rozdiely medzi infrasaunou Clearlight a klasickou fínskou saunou? Rozdielov medzi kvalitnými infrasaunami Clearlight a kvalitnými fínskymi saunami rôznych značiek je veľa. Niektoré sú zásadné a nemenné, iné sú menej dôležité. 

"Tak, ako kvalitné infrasauny Clearlight, tak aj kvalitne spracované klasické – fínske sauny majú po celom svete svojich fanúšikov, ktorí nedajú na tú svoju saunu dopustiť."

Ako spoznať rozdiel?

Keď sa však pozrieme bližšie a detailnejšie na všetky zásadné rozdiely medzi kvalitnými infrasaunami Clearlight a kvalitnými fínskymi saunami všetkých značiek, zistíme, že vlastniť infrasaunu Clearlight je z každého hľadiska výhodnejšie, ako vlastniť akúkoľvek fínsku saunu alebo inú infrasaunu.

Fínska sauna vs. infrasauna – základné rozdiely

Existuje mnoho zdravotných a ekonomických výhod v prospech infrasáun Clearlight oproti klasickým fínskym saunám, ale aj infrasaunám iných značiek. Základným a nemenným rozdielom je technológia prehrievania tela v saune. V klasických fínskych saunách elektrická pec alebo pec na drevo ohrieva vzduch na 80 - 110 stupňov celzia, ktorý následne prehrieva telo.


V infrasaunách Clearlight dokonale a do hĺbky prehrievajú priamo telo až do jadra patentované karbón - keramické infražiariče a to pri oveľa nižších a teda aj príjemnejších teplotách, pričom prehriatie je oveľa intenzívnejšie, hlbšie a tým je intenzívnejšie aj hlboké potenie z tuku a približne 4x účinnejšia je aj celková detoxikácia tela potením.

Prevádzkové náklady sú pritom minimálne 10x nižšie v prospech infrasáun Clearlight

Už sám tento fakt, že infrasauny Clearlight vám poskytnú 4x účinnejšiu detoxikáciu pri 10x nižších prevádzkových nákladoch a v príjemnej, telo nestresujúcej teplote je vo veľkej väčšine prípadov rozhodovania sa pre infrasaunu Clearlight alebo klasickú fínsku saunu rozhodujúcim faktom v prospech infrasáu Clearlight.

Minimum kontraindikácií používania a možnosť infrasauny Clearlight používať v podstate denne, alebo len na krátke prehriatie tela, či navodenia stavu horúčky v prípade pocitu prechladnutia, alebo krátke prehriatie tela pred strečingom alebo inou športovou aktivitou, ako prevencia pred možným zranením, ale aj to, že saunovanie v infrasaune Clearlight veľmi dobre znášajú aj malé deti aj starí ľudia je len ďalším nekompromisným argumentom v prospech kvalitných infrasáun Clearlight.

 

 Pozrite si ponuku našich sáun

 

Skutočný rozdiel, ktorý zaváži

Ďalším významným rozdielom medzi infrasaunami Clearlight a klasickými fínskymi saunami je čas nahrievania sauny a energetická náročnosť. Klasickú fínsku saunu je nutné nahrievať hodinu aj viac vopred, pričom energeticky je pre domáce sauny nutných 6 - 9 kWh. Infrasauny Clearlight sú pripravené za 15 - 20 minút a jedno saunovanie vás v našich podmienkach vyjde asi na 20 centov. Z toho je zrejmé, že aj čas aj peniaze sú opäť v prospech infrasáun ClarlightInštalácia sauny? infrasaunu Clearlight vám v absolútnej čistote nainštalujeme za menej ako hodinu. Nie sú potrebné žiadne špaciálne nástroje ani náradie, stolárske, inštalatérske alebo elektroinštalačné práce.


Okrem toho, ak by ste sa náhodou niekedy sťahovali, svoju infrasaunu ľahko rozoberiete a preveziete do svojho nového domova, ale tak isto svoju infrasaunu Clearlight môžete kedykoľvek premiestniťv rámci domu, keď si  zmeníte dispozíciu. Montáž a inštalácia klasickej fínskej sauny trvá minimálne 2 dni, neporiadok zostane vždy,
aj keď sa montážnici akokoľvek snažia, inštalácia býva zvyčajne trvalá, tak že pri sťahovaní je len veľmi málo pravdepodobné, že by ste si svoju saunu mohli previezť na nové miesto.

 

Možné komplikácie

Tiež ju nebudete môcť len tak jednoducho premiestniť v rámci domu, keby ste menili dizpozičné riešenie domu. Samotná inštalácia sauny, ale aj jej ďalšia mobilita, či už v rámci domu alebo pri sťahovaní sú jednoznačne v prospech infrasauny Clearlight. Komfort a bezpečnosť – klasické fínske sauny sa prevádzkujú pri vysokých teplotách, ktoré môžu byť nebezpečné pre veľmi mladých alebo starších ľudí. Okrem toho určité povrchy v tradičnej saune dosahujú teploty, ktoré môžu spôsobiť až popáleniny

 

Taktiež je ťažko predstaviteľné vo fínskej saune relaxovať pri dobrej knihe, časopise alebo si len tak v pokoji vychutnávať obľúbenú hudbu. Infrasauny Clearlight dosahujú oveľa viac výhod pre vaše zdravie, ako klasické fínske sauny, pri oveľa nižších teplotách, približne polovičných. Infražiariče sú bezpečné na dotyk nepália
a vy si v infrasaune Clearlight môžete v pokoji čítať alebo počúvať obľúbenú hudbu, hudbu, využívať benefity chromatoterapie, pričom vypotíte viac, ako vo fínskej saune.

 

Priority si určíte sami

Komfort a bezpečnosť sú tiež veľmi dôležité argumenty v procese rozhodovania sa pre infrasaunu Clearlight alebo pre tradičnú fínsku saunuVidíte, že aj tieto dva dôležité argumenty sú opäť v prospech infrasauny Clearlight. Čistota a hygiena - klasické fínske sauny potrebujú na sunovanie dosiahnuť vysokých teplôt, čím dochádza aj k vysušovaniu vzduchu, ktorý sa zvlhčuje zvyčane polievaním kameňov. Táto zvýšená vlhkosť v kombinácii s potom, ktorý vsakuje do dreva lavíc a obloženia sa stáva živnou pôdou pre plesne, preto je veľmi dôležité klasickú saunu po použití dôkladne vyvetrať a vysušiť. 

 

Taktiež sa ťažšie hygienicky udržuje drevo lavíc a obloženia stien a aj odstraňovanie nepekných škvŕn po pote je náročnejšia. Naproti tomu infrasauny Clearlight pracujú pri oveľa nižších teplotách, saunovanie v nich nespôsobuje žiadne ťažkosti s dýchaním, práve naopak, dýchanie sa zlepšuje, pričom nemusíte nijako zvyšovať vlhkosť vzduchu v infrakabíne a tým vám ani nehrozí žiadne riziko prípadných plesní.

Z pohľadu čistoty a hygieny sú opäť všetky argumenty v prospech infrasáun Clearlight. Ceny a záruky sú pre každého kupujúceho mimoriadne dôležité fakty pri rozhodovaní sa pre kúpu čohokoľvek. Podobne to platí aj pri kúpe sauny. Ceny kvalitných infrasáun Clearlight sú veľmi podobné cenám kvalitných fínskych sáun, ba častokrát sú infrasauny Clearlight aj lacnejšie. Závisí to na veľkosti sauny, použitej technológii a druhu dreva na stavbu klasickej fínskej sauny.

 

Ako je to so zárukou?

Záruky na klasické fínske sauny sú štruktúrované, zvyčajne na elektroniku 1 - 2 roky, na pec 2 roky, na kabínu 2 - 15 rokov, tí najlepší môžu ponúknuť záruku na kabínu aj viac. Záruka na infrasauny Clearlight je nekompromisná - doživotná. Každý potenciálny majiteľ získava s kúpou infrasauny Clearlight pre domáce použitie doživotnú záruku kompletne na celú saunu, len s výnimkou žiaroviek. Aj podľa týchto rozhodujúcich bodov je kúpa infrasany Clearlight vždy lepšou voľbou, ako kúpa klasickej fínskej sauny alebo akejkoľvek inej infrasauny.   

 

A navyše infrasauny Clearlight sú absolútne bezpečné aj z pohľadu vyžarovania nebezpečného EMF a ELF, čo podľa mojich doterajších informácií nespĺňajú takmer všetky infrasauny na trhu. Väčšina infrasáun na trhu prekračuje normu nebezpečného žiarenia 3-20 násobneTo je už na zváženie, byť zavretý v "teplej búdke plnej elektrosmogu", ktorá namiesto úžitku môže škodiť.

 

Až si budete vyberať svoju saunu, môžno vám tieto fakty a argumenty budú užitočné. U nás si môžete vyskúšať všetky typy sáun na jednom mieste a vzájomne ich porovnávať. Skúšanie sáun vám dá oveľa viac informácií a osobných pocitov, ako čokoľvek iné. Určite sa vám potom vaša nová sauna bude oveľa lepšie vyberať. Skúšanie je pre vás nezáväzné a je zadarmo.

 

 Chcete si vyskúšať saunu? Kontaktujte nás!

Detoxikačná, liečivá a omladzujúca infrasauna Clearlight sa stáva v dnešnej
prechemizovanej
dobe, novodobom životnom šýle a pracovnom tempe
pomaly nutnosťou v každej domácnosti.


Moderní ľudia uskladňujú vo svojom tele chemický kokteil zložený z priemyselných chemikálií,

pesticídov, prísad do potravín, ťažkých kovov, ako aj toxínov z alkoholu, tabaku, kofeínu
 a farmaceutických liečiv, zo znečisteného ovzdušia a podobne.

Kvalitné infrasauny Clearlight sú pravdepodobne doteraz najlepším detoxikačným zariadením na báze infra žiarenia.

Podľa mnohých lekárskych štúdií práve nižšie a dlhšie pôsobiace teploty, ktoré poskytujú
infrasauny Clearlight, dokážu najlepšie stimulovať uvoľňovanie toxínov z ľudského tela.

Tieto nízke a dlhšie trvajúce teploty stimulujú potenie z tuku, čím odstraňujú toxíny uložené
v tuku a hlbších štruktúrach tela.


Takýto pot z tuku a hlbších štruktúr tela obsahuje len asi 80 - 85% vody.
Z
vyšok tvorí cholesterol, toxíny rozpustné v tukoch, ťažké kovy/napr.ortuť, kadmium/, kyselina sírová, amoniak, nadbytočný sodík, kyselina močová a pod.

Detoxikačná terapia je tiež užitočná pre tých, ktorí trpia problémami imunitného systému, syndrómom chronickej únavy, ochorenie z prostredia / násobnú chemickú citlivosť a fibromyalgiu.

Zvlášť detoxikácia ťažkých kovov je dôležitá pre dlhodobé zdravie. Ťažké kovy môžu zničiť proteíny a ďalšie dôležité látky, ktoré naše telo potrebuje pre najlepšiu funkciu.

Mnohé z týchto látok sú bunkové receptory,
hormóny alebo enzýmy.

Kvalitné infrasauny Clearlight sú mimoriadne bezpečné aj denné používanie.
N
ezabúdajte však, že je dôležité hydratovať vaše telo.

Pite dostatok vody ešte pred saunovaním, ako aj počas saunovania a po saunovaní.
Vyhnite sa sladeným nápojom, alkoholu a kofeínu.

Uvedomte si ale aj fakt, že aj keď používaním infrasauny  uvoľníte nebezpečné toxíny z hĺbky tela, môžete tiež potením vyčerpať niektoré zdraviu prospešné minerály a elektrolyty.
 

Elektrolyty pozostávajú z dôležitých minerálov, ako napríklad sodík, draslík, vápnik, ktoré pomáhajú vyrovnávať hladiny tekutín vo vašom tele, ako aj regulovať nervovú a svalovú aktivitu.

Preto je dôležité okrem pravideľnej detoxikácie dodržiavať aj správny pitný režim, dostatok spánku, vyhýbať sa stresu a zmierňovať stresujúce faktory, vyhýbať sa nadmernému užívaniu rôznych liekov, antibiotík a jesť správnu a vyváženú stravu.

Potraviny bohaté na draslík sú kel, banány a aovcado.

Horčík podporuje bunkové zdravie, prírodné zdroje horčíka zahŕňajú orechy, tekvicové semená a špenát.

Vápnik je nevyhnutný pre správne fungujúci nervový systém, uvoľňovaní neurotransmiterov a pomáha nervom vo vašom mozgu komunikovať navzájom. Medzi zdroje potravy bohaté na vápnik patrí špenát, pomaranče, listová zelená zelenina a celé zrná.


Dĺžku saunovania odporúčame približne  40 minút naraz, záleží však aj od vstupnej teploty.

Ak chcete relaxovať a prehriať si telo, môžete si v infrasaune odpočinúť a počkať si na teplotu,
kedy nastáva aktívne potenie, čo je cca od 43 stupňov Celzia do 53 - 56 stupňov Celzia,
môžete byť v saune aj dlhšie.

Najlepšie je osprchovať sa pred požitím infrasauny, aby ste vyčistili akékoľvek pleťové vody
alebo krémy, ktoré upchávajú vaše póry, čo uľahčí odstraňovanie toxínov.

Dôležité v infrasaune
je sa počas potenia neustále utierať, čím viac sa budete utierať tým viac
vypotíte a tým bude
lepší aj detoxikačný účinok.

Pravideľným saunovaním v infrasaune Clearlight dosiahnete po čase aj rýchlejšie fázu potenia.
Vhodné je si pred saunovaním v infrasaune aj trocha zacvičiť, rýchlejšie sa zvýši teplota tela.

Nezabúdajte, že liečivé a detoxikačné účinky infrasauny môžete naplno využiť, len keď žiariče pracujú. Preto je najlepšie si teplotu v infrasaune nastaviť napríklad na 60 stupňov Celzia
a do sauny vojdite
už pri 35 - 40 stupňov Celzia.

Tak získate pre seba najviac úžitku z liečivého infračerveného žiarenia infrasauny CLEARLIGHT

Veľmi vhodné je počas saunovania položiť si jeden uterák na lavicu a jeden pod nohy.
Jednak je to príjemnejšie a pohodlnejšie, ale hlavne saje pot.


Pri začatí detoxikačnej terapie v infrasaune opatrní, hlavne pokiaľ máte z nejakého dôvodu vysoký podiel toxínov v tele.

Vtedy môže nastať stav, v ktorom môžete pri detoxikácii
pociťovať príznaky choroby.


Nie každý však pociťuje tieto dočasné a krátkodobé negatívne účinky, hoci každý,

kto úspešne detoxikuje, cíti významné zdravotné výhody.

Ing. Miroslav Tančin

 

 

Prečo sú kvalitné infrasauny Clearlight  jednoznačne tie najlepšie infrasauny?

Asi ste už počuli alebo čítali, že infrasauny Clearlight sú najlepšie infrasauny na trhu.
Prečo toľko lekárov a wellness kliník, ako Hippocrates Health Institute
a Whitaker Wellness Center
používajú infrasauny Clearlight?

Preto, že infrasauny Clearlight majú skutočne tie najlepšie
liečivé a detoxikačné účinky.

A sú infrasauny Clearlight pre vás skutočne tie najlepšie infrasauny?

Clearlight Infrared Saunas je suverénne a jednoznačne najlepšia značka infrasáun,
akú som mal možnosť za posledných osemnásť rokov spoznať.

Toto odporúčanie je založené na 4 rokoch výskumu, ktorý zahŕňa použitie
a porovnávanie viacerých značiek a diskusie s mnohými majiteľmi a výrobcami.

Nádejou je, že náš výskum vám pomôže pri rozhodovaní pre vás a vašu rodinu.
Bohužiaľ, toto odvetvie má veľa dezinformácií a mnohé značky vyzerajú rovnako.

Chcem vám pomôcť pochopiť, čo je medzi značkami odlišné, aby ste si mohli vybrať
to najlepšie pre vašu rodinu.

Spoločnosť bola založená pred 20 rokmi Dr. Raleigh Duncanom a je stále v jeho vlastníctve.
Je to skutočný inovátor a priekopník v infražiaričoch.

Inovátor karbón-keramických zmesí, infražiariče True Wave II majú najlepšiu detoxikačnú
infračervenú penetráciu zo všetkých žiaričov na trhu.

Saunové kabíny vyrábajú z prvotriedneho výberového bieleho topoľa
a kanadského červeného cédra.

Infrasauny Clearlight poskytujú jednoznačne najlepšiu záruku v tomto priemysle.

Skutočná celoživotná záruka na všetko vrátane káblových a zvukových systémov.

Čo robí infračervené sauny Clearlight tak odlišné?


Je dôležité pochopiť, že 95% všetkých sáun sa vyrába na 4 čínskych montážnych linkách.

Ktokoľvek si môže vytvoriť svoju značku a začať predávať ako "výrobca",
alebo dovážať a predávaťvýrobok takéhoto "výrobcu"!

Niektoré spoločnosti pridávajú niekoľko funkcií, ako sú napríklad magnetické toky
alebo svetlá naviac, aby sa pokúsili odlišovať.

Naopak, spoločnosť vyrábajúca infrasauny Clearlight  bola od začiatku inovátorom.
Je veľmi pozoruhodné, že ich patentované  karbón-keramické žiariče sa rozprestierajú
v kabíne infrasauny len do úrovne ramien.

Hlava je tak chránená pred nepriaznivým prehrievaním.

Môžu si to dovoliť vďaka mimoriadne kvalitným a silným karbón-keramickým žiaričom,
ktoré naviac nezaťažujú priestor sauny škodlivými  EMF ani ELF.

Tieto skvelé infražiariče sú vlastne unikátnou kombináciou užitočného uhlíka
s keramickými vláknami vtkanými do uhlíka.
 

Takmer všetky ostatné sauny, ktoré používajú karbónové infražiariče majú nimi vyloženú
kabínu infrasauny takmer až k stropu.

To sa robí na kompenzáciu nízkych emisií uhlíka, ktoré používajú lacné značky.
Mnohé infražiariče alebo lepšie povedané "žiariče" tváriace sa ako uhlíkové,
majú tak slabú vrstvu uhlíka, že majú minimálny alebo žiadny infračervený prínos.

Na prvý pohľad to však nevidieť a žiadny predajca Vám to nepovie a možno to ani nevie.
Dôležité je že má infrasaunu za "super cenu".


A teraz sa na infrasauny pozrime ešte detailnejšie.

 

Návrh drevených kabín infrasáun Clearlight.

Prvotriedne výberové topolové a cédrové drevo je vysušené vzduchom
a konštrukcia nepoužíva žiadne toxické lepidlá alebo chemikálie.

Zahrievanie a vdychovanie toxických chemikálií v uzavretom priestore je prevažujúce
u niektorých lacných infrasáun a radím vám, treba sa im vyhnúť.

Montáž predpripravených infrasáun Clearlight  nevyžaduje žiadne nástroje, trvá asi 1 hodinu.

Infražiariče v infrasaunách Clearlight  sú rozmiestnené po celom obvode sauny,
ale aj za nohami, po stranách nôh a predovšetkým vpredu.

Toto umožňuje dokonalé prehriatie celého tela až do jadra, čo je nesmierne dôležité
pre dokonalú detoxikáciu z hĺbky tela a liečenie aj hlbšie skrytých zápalov.

Toto chýba 95% všetkých infrasáun na trhu.

Navyše vám infrasauny Clearlight posytujú perfektne vyhriatu podlahu, čo celý detoxikačný
a liečebný proces ešte umocňuje.

Na chodidle existuje 20 000 pórov a je veľmi prospešné udržovať pri saunovaní
chodidlá aj celé dolné končatiny v dostatočnej teplote.

Toto veľmi pomáha  udržiavať teplotu tela po celú dobu saunovania, čo prináša veľké výhody
v zrýchlenom prietoku krvi a tým aj v samotnej detoxikácii.

Liečebné a detoxikačné účinky infrasáun Clearlight sú preto neporovnateľne lepšie
oproti iným saunám.

Takto vyhriatu podlahu sauny má v ponuke okrem infrasáun Clearlight len jeden výrobca.


Ďaľšou doteraz neprekonanou inováciou sú v produktovej rade Sanctuary pridané
dva výkonné infražiariče, ktoré poskytujú až 20násobok energie-infražiarenia
oproti najbližším konkurentom.


Vykazujú tieto infrasauny skutočne nízke až nulové hladiny EMF?


Toto je kritická oblasť, ktorá by mala znepokojovať kždého, komu záleží
na vlastnom dlhodobom zdraví.

EMF (Elektromagnetické pole) nielenže nás obklopuje denne zo všetkých
foriem elektronických zariadení, ale je nadmieru hazardujúce a nezodpovedné tráviť čas určený na relax, detoxikáciu či liečbu v malom priestore infrasauny vykazujúcej vysoké nebezpečné a pre dlhodobé zdravie škodlivé úrovne elektromagnetických polí.

Spoločnosť, ktorá vyrába infračervené sauny Clearlight, bola prvým priekopníkom
a ponúkla skutočnepodnormatívne až nulové úrovne EMF a ELF.


Zatiaľ čo mnohé spoločnosti tvrdia že majú tiež nízke úrovne EMF, 
spoločnosť vyrábajúca infrasauny Clearlight podporuje svoje tvrdenie
nezávislými výsledkami testov a pravideľne ich zverejňuje.


Udržanie úrovne EMF pod 3,0 Milligauss (mG) sa považuje za bezpečnú úroveň
pre používanie infrasauny.


Infrasauny  Clearlight vykazujú takmer nulové EMF s hodnotením 0,05 mG.


Niektoré infrasauny na trhu však majú hodnoty EMF  10-30 mG, teda až vyše 10x nad normu,
ale nájdu sa aj také produkty, ktoré normu presahujú 20 - 60 násobne.

Pozor na lacné infrasauny.

Najlepšie je si hodnoty EMF zmerať v zapnute infrasaune priamo u predajcu.
Merače sú na trhu voňe dostupné. Pozor na "certifikáty", ich pravdivosť býva pochybná.


Keď si budete porovnávať namerané EMF hodnoty rôznych modelov, je veľmi dôležité vedieť,
kde boli tieto hodnoty namerané a odčítané.

Najvyššie hodnoty sú vždy v tesnej blízkosti infražiaričov


Optimálne merania sú 3 - 5 cm od infražiaričov. U Clearlight infrasáun sa môžete spoľahnúť
na absolútnu bezpečnosť ovaše dlhodobé zdravie, hodnoty EMF sú hlboko pod normou až nulové.


Tak že pozor na rôzne merania a "certifikáty", merania môžu urobiť v strede sauny a tvrdiť,
že vykazujú hodnotu EMF napríklad 10mG, čo je síce viac, ako tri krát nad oficiálnu normu,
ale už celkom prijateľná hodnota oproti 70 - 180mG, ktoré nameráte u väčšiny lacných sáun.

No keď si aj u sauny s takto "nízko" deklarovanou hodnotou /10mG/ EMF premeriate hladiny EMF v blízkosti žiaričov, vo väčšine prípadov vystúpi hodnota na úroveň 30mG a viac, čo je už veľmi znepokojivé a nebezpečné, nakoľko prekračuje stanovenú normu viac, ako 10x.


Ako je to v skutočnosti s najlepšou poskytovanou zárukou
v tomto priemysle?


Ponúkajú infrasauny Clerlight skutočne aj najlepšiu záruku v odvetví?

JEDNOZNAČNE  ÁNO!

Infrasauny Clearlight majú doživotnú záruku všetkých komponentov okrem žiaroviek.

To zahŕňa elektroinštaláciu, rádio, kabínu infrasauny, infražiariče, ale aj pánty na dverách
a madlo.

Toto si výrobca infrasáun Clearlight môže dovoliť vďaka vyše 20-ročným skúsenostiam
a nadštandardnej kvalite svojich produktov a s celosvetovo maximálnou spokojnosťou
majiteľov infrasáun Clearlight.

V tomto odvetví polovica firiem v priebehu niekoľkých rokov skončí podnikaním.
Chcete kúpiť infrasaunu od spoločnosti, ktorá ešte nevie, ako dlho bude poskytovať záruku,
alebo ju poskytuje len na rok či dva, a či to aj skutočne dodrží?


Clearlight sauna a recenzie zo sveta - čo odhaľujú?

Mnohé recenzie zo spoločnosti Clearlight ukazujú, že s touto spoločnosťou sú mimoriadne
spokojní aj spotrebitelia aj vedúci zdravotnícki pracovníci.
Veľmi pozoruhodní lekári a kliniky ako Dr. Whitaker  z Wellness Clinic Whitaker
a Dr. Clement z Hippokratovho ústavu schvaľujú a používajú so svojimi pacientmi Clearlight sauny.

Po dôkladnej štúdii a diskusiách s mnohými tými pravými odborníkmi a čítaním ich recenzií
som sa rozhodol pred štyrmi rokmi, že si infrasaunu Clearlight kúpim, vyskúšam a overím
si všetky fakty a tvrdenia, vzájomne porovnám s inými na trhu dostupnými infrasaunami.

Bol sme s ňou a stále som mimoriadne a nad mieru spokojný, a preto som ju pred dvomi rokmi
hrdo zaradil do ponuky  na www.virivkysaunybazeny.sk pre všetkých, ktorý chcú len výnimočne kvalitné a hlavne maximalne zdraviu prospešné produkty.

Dnes po štyroch rokoch, keď píšem tento blog, máme už aj na Slovensku veľa spokojných
majiteľov
infrasáun Clearlight a niektorí sa podelelili s vami o svoje skúsenosti formou referencií, ktoré tiež nájdete na tejto stránke, v hlavnom menu položka "REFERENCIE".

Tak, ako aj už spokojní zákazníci aj ja som presvedčený, že s infrasaunou Clearlight nebudete
nikdy sklamaní a že ešte mnohokrát si poviete, že kúpa práve infrasauny Clearlight
bola jednoducho tá správna voľba.

Infrasauny Clearlight a na porovnanie aj iné infrasauny
si môžete u nás nezáväzne vyskúšať.


V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať.

Ing.Miroslav Tančin