Na trhu je celkom slušná ponuka prostriedkov na čistenie filtrov víriviek, swim spa a bazénov, ale ich účinnosť tu teraz hodnotiť nebudeme.

Chcem Vám predstaviť revolučné prípravky na čistenie filtrov z radu komplexnej starostlivosti o kvalitu vody vo vírivkách, swim spa a bazénoch SpaBalancer.

SpaBalancer ponúka dva čističe filtrov, ktoré sú kompatibilné so všetkými prostriedkami radu SpaBlancer.

 

2 virivka

 

Ako pracuje FilterClean od SpaBalancer?

  1. FilterClean Classic – silný chemický čistič. Vysoko sa odporúča pre veľmi znečistené filtre. Tento čistič veľmi pení a musí byť dôkladne vymytý.

  2. FilterClean Natural – je založený na rastlinnej báze. Nepení a chráni životné prostredie. Čistí tak silno ako FilterClean Classic.

Čistenie filtrov víriviek, swim spa a bazénov – ako často?

Filtre majú byť čistené v závislosti od používania každý týždeň alebo každý druhý týždeň.

Na začiatku musia byť filtre čistené každé tri dni. To je spôsobené starým biofilmom, minerálmi obsiahnutými vo vode, ťažším používaním vírivky v začiatkoch a zvýšením hĺbkového čistenia pokožky u nových používateľov. Ak voda nebude čistá, je to takmer vždy kvôli filtru. Môžete prejsť prstom po šve filtra (v záhybe prvej filtračnej membrány). Ak cítite slizký film, potom musí byť vyčistený.

Čistenie filtra vírivky, swim spa a bazéna – ako?

Ideálne čistenie filtrov víriviek je takéto:

Použite na filter čistiaci prostriedok cez noc. Tento čistič rozpustí organické nečistoty (tuky, oleje atď.) z filtra. Môžete ho nechať vo filtri aj dlhšie.

Potom vystriekajte filter vysokým prúdom vody. Nechajte vo filtri Ultraschock (okolo 20ml na 10 litrov vody). Ten rozpustí akýkoľvek biofilm a zabije zvyšok baktérií a vírusov. Potom filter treba vystriekať hadicou.

Je dobré čistiť viac filtrov spolu. Šetrí to čistiace prostriedky a čas.

Čistenie filtrov v umývačke riadu sa neodporúča. Nevyčistia sa. A nie je to ani dobrý nápad použiť tlakové umývanie. Zničí to membránu filtrov.

 

spaba

 

Pieskové filtre

SpaBalancer funguje tiež s pieskovými filtrami. Nenechávajte piesok vo filtri príliš dlho, pravidelne ho vymieňajte. Z toho dôvodu, že biofilm a baktérie sa môžu hromadiť v piesku. Mali by sme sa určite vyhnúť zanesenému pieskovému filtru. Z toho dôvodu by mal byť pieskový filter pravidelne luhovaný cez noc v Ultrashocku (1/3 Ultrashocku a 2/3 vody) a potom piesok preprať.

 

Viac a hlavne detailnejšie sa tejto téme venujem v poučnom a zaujímavom  e-booku: 

 

" 3 základné tajomstvá skutočne čistej a zdravej vody vo vírivkách, swim spa a bazénoch"

 

Stiahnite si ho zadarmo na našej stránke.

 

Ing. Miroslav Tančin