Liečivé účinky vody sú známe od napamäti. Či už ide o morskú, kúpeľnú alebo akúkoľvek inú, nachádzajúcu sa vo voľnej prírode. Voda lieči, uvoľňuje napätie v svaloch,zlepšuje mobilitu, upravuje krvný tlak, zlepšuje krvný obeh, posiluje imunitu, očisťuje telo, pomáha s detoxikáciou a zbavuje organizmus stresu. Miesto bazéna, kúpeľov či mora môžete vyskúšať vodoliečbu - hydroterapiu aj vo vlastnej domácej hydromasážnej vírivej vani - vírivke.

gallery 700 file1 Epic Night Time Shot med

Korene už v antike

O blahodarných účinkoch hydromasáží písal aj Hippokrates. Liečivé vlastnosti vody - hydroterapia boli známe už v starom Ríme a Egypte. Vodoliečbu-hydroterapiu môžeme definovať ako použitie vody v rôznych formách, ktoré vedie jednak k udržaniu zdravia, ale i k prevencii proti rôznym chorobám a zraneniam alebo k liečbe už vzniknutých ochorení alebo zranení. Prospešné účinky hydromasáží pre zdravie sú primárne vznikajú ich reflexným pôsobením na ľudskú pokožku, ktorá obsahuje obrovské množstvo rôznych nervových receptorov a zakončení, ktoré okamžite reagujú na zmeny v prostredí. Hydromasážou spôsobená ich koordinovaná aktivácia zabezpečuje realizáciu mnohých liečebných faktorov.

 

Kde všade pomáha?

Pomáha zbaviť sa opuchov a modrín, zlepšuje mikrocirkuláciu krvi, pomáha eliminovať celulitídu, aktivuje metabolické procesy, stimuluje tok lymfy.Hydromasáž zlepšuje venóznu cirkuláciu, pomáha odstraňovať nadbytočnú tekutinu z tela. Hydromasáž pomáha tiež s chudnutím,úbytok hmotnosti sa dosahuje zrýchlením štiepenia tukov, zvyšuje sa svalový tonus a zlepšuje elasticita kože. Kvalitná hydromasážna vírivá vaňa - vírivka je obľúbeným prostriedkom v boji proti nadváhe a celulitíde. Hydromasáž tiež pomáha obnovovať poškodené tkanivá, zmierňuje nahromadený stres z chrbtice, zlepšuje pohyblivosť v kĺboch. Hydromasáž tiež pomáha eliminovať kŕče, uvoľňuje svaly a zmierňuje bolesť.

 

Okrem toho ide o príjemný liečebný postup, ktorý poskytuje aj veľkú dávku relaxu, ale s výrazným terapeutickým - liečebným účinkom. Jednou z hlavných výhod hydromasáže v kvalitnej vírivke je jej vysoká účinnosť pri absencii bolesti. Takýto dopad na je ľudské telo jemný a bezpečný, ale zároveň veľmi efektívny. Počas procedúry hydromasáže je maximálna relaxácia, takže a jej vodoliečebný účinok sa dosahuje rýchlejšie. Kvalitnú hydromasáž veľmi ocenia aj športovci, pred tréningom či športovým výkonom na uvoľnenie, po športe na relaxáciu a regeneráciu, ale tiežtí, ktorí majú ťažkú fyzickú prácu alebo sú vystavení stresu, tiež ženy, ktoré si chcú obnoviť svoju postavu po pôrode.

gallery 626 file1 Show BG

 

Hydromasáž pomáha eliminovať kŕče, uvoľňuje svaly a dokonca zmierňuje bolesť. Najlepšiu hydromasážnu vírivú vaňu - vírivku, akú som mal možnosť za posledných 18 rokov poznať je jednoznačne vírivka SHOW od výrobcu MARQUIS z USA. Som presvedčený, že v súčasnej dobe vo svete neexistuje liepšia hydromasážna vírivka. Vírivka SHOW poskytuje skutočne tie najlepšie relaxačné aj terapeutické - liečebné hydromasáže, aké si viete predstaviť. Výhodou pre Vás je fakt, že v prípade záujmu vlastniť túto skvelú relaxačnú a terapeutickú vírivú vaňu, mate jedinečnú možnosť si ju u nás nezáväzne vyskúšať. Osobne Vám garantujem nezabudnuteľný zážitok.

 

 Radi vám vysvetlíme účinky hydroterapie. Napíšte nám!