Sauny

Sauna je úžasný vynález, ktorý má častokrát až  zázračné účinky na naše zdravie. Už pred tisíročiami jej účinky ľudia využívali nie len na liečbu ale aj prevenciu rôznych druhov ochorení. Vlastníctvo sauny a saunovanie sa dnes stáva súčasťou životného štýlu, vyplývajúceho z našej modernej, rýchlej a uponáhľanej doby. Sauna je miestom pre relax, detoxikáciu, prevenciu ochorení a zranení ale i miestom na stretávanie sa s priateľmi alebo jednoducho príležitosť len tak vypnúť a odpočívať vzdialený každodenným  starostiam bežného človeka. Toto všetko nám  sauna a saunovanie ponúka , je len na nás, či podľahneme jej čaru.

Sauny v našej ponuke 

Sáun je viacero typov a tým aj viacero možností domáceho či verejného saunovania. 

Suché fínske sauny vs. parné sauny

Najznámejšia je suchá alebo fínska sauna s teplotou od 80°C do 110°C a nízkej relatívnej vlhkosti vzduchu. Fínske sauny môžu mať zdroj tepla elektrickú saunovú pec alebo saunovú pec na drevo. Opakom sú parné sauny, v ktorých zdrojom tepla a pary je výrobník pary, teplota v parných saunách je okolo 65°C a 100%vlhkosť vzduchu v parnej kabíne. Parné sauny sú menej zaťažujúce pre ľudský organizmus.

Kvalitné infrasauny

Relatívnym nováčikom medzi saunami sú stále viac populárnejšie infrasauny. Zdrojom tepelného žiarenia bývajú infražiariče. Infražiariče v infrasaunách môžu byť keramické alebo novšie karbónové, niektoré infrasauny obsahujú oba typy infražiaričov. Teplota v infrasaunách je prevážne od 53°C do 63°C a veľmi nízka relatívna vlhkosť vzduchu.

Kvalitné infrasauny CLEARLIGHT - ešte lepšie infrasauny

CLEARLIGHT sauny patria podľa princípu fungovania medzi infrasauny, no z bežnými infrasaunami na trhu je ich len veľmi ťažko možné porovnávať. CLEARLIGHT sauny majú unikátne patentované karbón keramické žiariče, ktoré vykazujú veľmi nízku povrchovú teplotu, na dotyk bezpečnú, ale vďaka dlhému žiareniu dokonale prehrievajú telo do jadra. Najintenzívnejšie potenie v CLEARLIGHT saunách je pri teplote od 43°C do 53°C. V praxi táto funkčnosť pri nízkych teplotách znamená, že najviac detoxikujeme v CLEARLIGHT saunách, že najlepšie liečia, nezaťažujú organizmusa okrem toho sú najúspornejšími saunami na trhu.

Modernými sa v dnešnej dobe stávajú kombi sauny v rôznych modifikáciách. Ich výhodou je pravdepodobne len úspora miesta.

 

Sauny v našej ponuke