Referencia – Starostlivosť o vodu – nafukovacia vírivka a produkty SPA BALANCER

V máji 2017 sme zakúpili nafukovaciu vírivku so salinátorom a objemom vody 800 litrov v domnení, že údržba vody vo vírivke so salinátorom bude jednoduchá.

Približne 1,5 týždňa nám trvalo pokiaľ sme vodu vo vírivke dostali do takého stavu, aby sme ju mohli použiť, aj keď voda nebola ešte úplne krištáľovo čistá.

Pretože filtračný systém nafukovacích víriviek je slabý a salinátor nie príliš výkonný,museli sme ďalej dokupovať (mimo PH plus a PH mínus) prostriedky pre úpravu vody, ktoré sa používajú pri bazénoch, ako chlórový granulát, CA – úprava tvrdosti, prostriedok proti tvorbe rias až po vločkovač nečistôt a samozrejme vysávač do víriviek pretože filtračný systém je slabý a po použití vločkovača sa vytvárali zhluky nečistôt aj na dne vírivky.

Po mesiaci používania vírivky bola voda už čistejšia, ale aj náročnejšia na údržbu, objavil sa však ďalší problém s nepríjemným zápachom a prchaním chlóru, kyslím zápachom pri používaní a samozrejme väčším množstvom chémie dávkovanej do tak malého objemu vody.

Kúpanie vo vírivke sa stávalo menej obľúbené.

Pri hľadaní informácií o produktoch do víriviek, ktoré sa delili na chlórové, kyslíkové a brómové som narazil na stránky https://www.virivkysaunybazeny.sk/ a na stránky
https://www.starostlivostovodu.sk/ a hlavne na e-book:

3. Základné tajomstvá čistej a zdravej vody.

Informácie v tejto knihe rozhodli a vyskúšal som pre začiatok niektoré z prípravkov SPA BALANCER.

Rozhodol som sa vypustiť vodu z vírivky a napustiť ju novou vodou, ale už s prípravkami SPA BALANCER.

Objednal som cez web:

SPA BALANCER – filter pre zmäkčenie vody pri napúšťaní

SPA BALANCER – Soft Water zmäkčovač vody vo fľaši

SPA BALANCER – čistič na filter

SPA BALANCER – System Flush – čistič potrubia víriviek

SPA BALANCER – Clean & Refresh čistič stien vírivky

SPA BALANCER – Ultrashock dezinfekcia

Hneď po objednaní produktov ma kontaktoval pán Tančin, vysvetlil použitie prípravkov, odporučil  dávkovanie,  aj keď vírivka, ktorú máme, nebola zakúpená v jeho predajni. Ďalej ma uistil, že v prípade, že budem mať ďalšie otázky, môžem ho kontaktovať, prípadne navštíviť na mieste predvádzania víriviek v Prietrži.

Vírivku sme teda vyčistili a podľa inštrukcií znova napustili vodou cez filter a spolu so zmäkčovacom vody, upravili PH a dávkovali SPA BALANCER Ultrashock, samozrejme už bez použitia zabudovaného salinátora.

Tretí deň po napustení sme mohli vírivku používať. Voda tyrkysovo zelenkavá, priehľadná krásne až na dno (steny vírivky sú biele), bez žiadneho zápachu chlóru, príjemne mäkká, príjemná až tak, že sme nemuseli používať ani sprchu po kúpaní.

Pokožka nás po chlóre svrbela, v tomto prípade pri použití SPA BALANCERA Ultrashocku to bolo veľmi príjemné bez svrbenia.

Z dávkovania chémie, ktorú som používal pri prvom napustené som ešte využíval vločkovač
nečistôt  (všetku inú chémiu som posunul známemu do bazéna), ale aj tento prípravok
som do týždňa zamenil za:

SPA BALANCER – starostlivosť o vodu a dokúpil ešte SPA BALANCER odpeňovač.

SPA BALANCER – starostlivosť o vodu:  vodu krásne dočistí do úplne bledunko tyrkysovo zelenkavej farby, keď som po prvom dávkovaní a 12 hodinách filtrácie odokryl vírivku, neveril som vlastným očiam.

Tak čistú vodu sme od kúpy vírivky ešte nemali. Od druhého napustenia vírivky ubehli 2 mesiace, používame ju cca 2 – 4 krát týždenne 2 osoby a voda je stále priehľadná, čistá tyrkysovo zelenkavá a bez zápachu chlóru a aj bez zápachu gumy zo stien vírivky (ten sa objavoval pri používaní chlóru).

SPA BALANCER – Ultrashock:

-dávkujem ½ množstvo z týždennej dávky po každom použití vírivky (tak, ako by som používal salinátor a aj preto, že vírivka je po celý deň na priamom slnku a množstvo Ultrashocku vplyvom slnečného žiarenia rýchlo klesá, podobne ako to bolo pri chlórovej dezinfekcii) a samozrejme 1 x týždenne dávku podľa návodu pre 800 litrov vody

SPA BALANCER – starostlivosť o vodu:

-dávkujem 1 x za týždeň tak ako je uvedené v návode pre 800 litrov vody vo vírivke

Ďalej ešte používam SPA BALANCER čistič na filter

-100 ml na 10 litrov vody, zamiešané cca 2 týždne, pre vyčistenie kartušových filtrov na 12 hodín,

-filter následne ešte ponorím na 12 hodín do 10l  roztoku vody a 100 ml Ultrashocku a vystriekam  hadicou.

SPA BALANCER – odpeňovač

-používame už oveľa menej, pretože voda je čistá a nemá priestor na tvorbu peny z nejakých nám neviditeľných nečistôt. Hodnotu PH a celkovú tvrdosť samozrejme sledujem aj naďalej, ale tým, že voda je čistá a stabilná tieto hodnoty už kolíšu tiež veľmi málo.

Po 2 mesiacoch používania prípravkov  SPA BALANCER vo vírivke som veľmi spokojný
so stavom vody vo vírivke a teda aj s výrobkami SPA BALANCER a verím tomu, že  s týmito prípravkami je možné vodu vo vírivke udržať čistú a príjemnú po dlhú dobu aj v profesionálnych  vírivkách.

A o ochote pána Tančina vždy ochotne poradiť, aj keď sa jedná len o nafukovaciu vírivku,
ešte aj zakúpenú u inej firmy ani nehovorím.

Ľutujem len, že som všetky tieto informácie nemal pred kúpou vírivky, nemusel som kupovať vírivku so salinátorom, ktorý už ani nepoužívam.

Niekto si možno povie, že radšej vodu po dvoch týždňoch vypustí a napustí novú (hlavne teda tí čo majú zakúpené nafukovacie vírivky) mne však výrobky SPA BALANCER za to stoja, pretože prídem domov, odkryjem vírivku a viem, že vírivku môžem používať.

A tiež nemusím vodu meniť, čistiť vírivku a vodu upravovať cca týždeň tak aby som ju mohol spokojne a bez starostí používať. A možno práve v čase výmeny vody a čistenia premešká niekto pekné počasie a pod. Zo SPA BALANCEROM viem, že dnes večer môžem použiť vírivku.

Ďakujem pánovi Tančinovi za ochotu a prajem veľa spokojných zákazníkov.

Ing. Ľuboš Matušík 
Alekšince

Poradíme vám?

Naši spokojní klienti sú dôkazom kvality našej práce a produktov. Oslovte nás aj vy a s radosťou vám pomôžeme.

Firmu p. Tančína môžem len odporučiť, vždy dodržal čo sľúbil, poradil vždy, keď bolo treba. Som rada, že som sa naňho obrátila.

Adriana Čuláková
Nitra