Starostlivosť o vodu vo vírivke

Pri starostlivosti vody vo vírivke si môžete vybrať chlórovú alebo bezchlórovú. Chémia do víriviek môže byť na báze chlóru, brómu, aktívneho kyslíku a podobne.

Okrem chémie do víriviek nám veľmi pomáhajú v starostlivosti o vodu vo vírivkách aj kvalitné ozonizátory alebo UV lampy. U ozonizátorov je veľmi dôležité, aby mali kvalitný injektor-dávkovač ozónu a dostatočnú zmiešavaciu komoru uloženú ďaleko od vstupu vody do samotnej vírivky. V opačnom prípade nám viac škodia, ako pomôžu. Na to si dávajte pozor.

 

Chcem poradiť o starostlivosti

Čistá voda bez chemikálií

Alternatívou k vyššie spomínanej chémii do víriviek je tzv. bezchlórová chémia do víriviek alebo bezchlórová starostlivosť o vodu vo vírivkách. Tu môžete povedať, že tam môžu patriť aj prípravky na báze aktívneho kyslíka. Odporúčame vám, aby ste si v rámci starostlivosti o vodu stiahli náš bezplatný ebook “3 tajomstvá skutočne čistej a zdravej vody vo vírivkách, swim spa a bazénoch”.

Vybral som pre vás to najlepšie z najlepšieho na starostlivosť o vodu vo vírivkách, čo súčasný trh ponúka. Verím, že s revolučným bezchlórovým prípravkom SpaBalancer na ošetrovanie vody vo vírivkách budete po kažedej stránke maximálne spokojní. Prajem vám veľa radosti a žiadne starosti o vodu, pri využívaní vašej vírivky, swim spa či bazéna s revolučným prostriedkom SpaBalancer !

Pri výbere vhodnej starostlivosti o vodu využite ZADARMO naše odborné poradenstvo.

5 tipov pre čistú vodu

Základné problémy v starostlivosti o vodu vo vírivke

  • Malé množstvo vody a vysoký stupeň používania
  • Teplota vody je veľmi vysoká
  • Silné prúdenie vody spôsobené masážnymi tryskami
  • Teplota a prúdenie vody má ďalšie technické nevýhody
  • Potrubia vírivky
  • Veľmi malý systém filtrácie vo vírivkách

Nemajte obavy, na všetky problémy je riešenie. Tieto problémy za vás vyriešil SpaBalancer, revolučný príravok na starostlivosť o vodu vo vírivke. Dávkovanie len raz za týždeň a vodu vo vírivke budete mať čistú ako horský potôčik po celý rok.

Stiahnite si zadarmo na našej stránke vzdelávací a poučný e-book: “3 základné tajomstvá skutočne čistej a zdravej vody vo vírivkách, swim spa a bazénoch”. Dozviete sa v ňom všetky úskalia starostlivosti o vodu vo vírivke a odhalíte problémy a riešenia, o ktorých ste doteraz nevedeli.

Problémy a nedostatky chlórovej dezinfekcie

Hlavnými problémami v starostlivosti o vodu, keď používate dezinfekciu vo vírivkách, swim spa a bazénoch na báze chlóru, sú:

1. Nedostatočná oxidácia
To je dôvod, prečo voda musí byť menená každé dva-tri mesiace. Prvou veľkou nevýhodou chlóru je, že môže zabíjať baktérie, ale na druhej strane nedokáže odstrániť biofilm ani aminokyseliny (tuky, oleje) a močovinu (pot a moč) z vody.

2. Problém kyseliny kyanurovej vo vírivkách, swim spa a bazénoch
Aby chlór pracoval dlhší čas (niekoľko dní), je viazaný na kyselinu kyanurovú. hlóru. Jediný spôsob, ako sa zbaviť tejto kyseliny, je výmena vody.

3. Problém vysokej hladiny pH vo vírivkách, swim spa a bazénoch.
Keď dosiahne voda vo vírivke pH 8, chlór dosiahne účinnosť len 30 percent, ktorú má, keď má voda pH 7. Tak musí byť množstvo chlóru strojnásobené

4. Problém vysokej teploty a vírenia vody vo vírivkách a swim spa.
Chlór nie je veľmi stabilný vo vode. Čím je teplejšia voda, tým rýchlejšie sa množstvo chlóru vo vode stratí.

5. Chlór a pokožka
Koža nasiakla chlórom a má nepríjemné účinky. Koža je ľahko kyslá, jej pH je 5,5. Tým narastá účinnosť chlóru. Ten zabíja baktérie v epiderme a tiež v hypoderme. Toto je príčina tzv. chlórovej alergie, ktorá spôsobuje svrbenie, škriabanie a škvrny na koži.

Nemajte obavy, na všetky problémy je riešenie. Tieto problémy za vás vyriešil SpaBalancer, revolučný príravok na starostlivosť o vodu vo vírivke. Dávkovanie len raz za týždeň a vodu vo vírivke budete mať čistú ako horský potôčik po celý rok.

Stiahnite si zadarmo na našej stránke vzdelávací a poučný e-book: “3 základné tajomstvá skutočne čistej a zdravej vody vo vírivkách, swim spa a bazénoch”. Dozviete sa v ňom všetky úskalia starostlivosti o vodu vo vírivke a odhalíte problémy a riešenia, o ktorých ste doteraz nevedeli.

Chlórová dezinfekcia versus SpaBalancer

Najstaršia dezinfekcia na ošetrenie pitnej vody je chlór. Dezinfekčné účinky chlóru vo vode veľmi silno závisia od teploty vody vo vírivkách, swim spa a bazénoch a jej úrovne pH. Na úrovni pH > 7,5 sterilizačný efekt prudko klesá.

Čo je Ultrashock od SpaBalancer ?

Ultrashock je modifikovaný chlórnan sodný s veľmi vysokou hladinou pH. Keď sa naleje do vody (voda vtedy funguje ako kyselina), chlóran sodný sa rozdelí na sodík a oxid chloričitý. Oxid chloričitý je náš aktívny komponent. Aj napriek tomu, že obsahuje slovo chlór, nie je to chlór! Reakcia vo vode je čisto o oxidácií kyslíka. A tým pádom môžeme opísať Ultrashock ako bezchlórový.

Základné rozdiely medzi chlórom a Ultrashockom

Chlór: vo vode je biofilm len ľahko rozpustený, pretože dochádza len k minimálnemu prieniku chlóru.

Ultrashock: oxid chloričitý prenikne kompletne do biofilmu a zničí ho veľmi dobre.

Ultrasock účinne zbavuje vírivky, swim spa a bazény biofilmu v potrubí!

Zbavenie zápachu !

Chlór: produkcia zápachu a chuti blokujúcich látok reakciou s fenolmi, amínami a riasami.

Ultrashock: dezodoračné vlastnosti sa nemenia, pretože fenoly, amíny ani riasy nie sú buď vôbec produkované alebo sa rozložia a transformujú.

Efektívnosť dezinfekcie v závislosti na úrovni pH !

Chlór: dezinfekcia dobre pôsobí len na úrovni pH < 7,5.

Ultrashock: dezinfekcia pôsobí nezávisle od pH, stabilne medzi pH 4 < x < 10.

Produkcia látok THMs a AOXs spôsobujúcich rakovinu

Chlór: vysoká produkcia THM a AOX v dôsledku reakcie s obsahom organických látok vo vode.

Ultrashock: neprodukuje žiadne THM vo vode a AOX len zanedbateľne.

Podráždenie sliznice chloramínami (pretože bazén zapácha)

Chlór: chloralizácia všetkých “amín” (aminokyselín – močovina, tuky, oleje, pot, kozmetika) na chloramíny.

Ultrashock: žiadna reakcia s primárnymi a sekundárnymi amínami a nie je tam žiadny proces tvorby chloramínov. Chloramíny produkované chlórom sú zničené oxidovaním.

Baktericídne a virucidné efekty

Chlór: dobré baktericídne, ale zlé virucídne vlastnosti. Na úrovni pH > 7.0 tiež zlé baktericídne efekty.

Ultrashock: veľmi dobré baktericidné aj virucídne vlastnosti. Na úrovni ph > 7.5 okolo 20-30 krát silnejšie dezinfekčné účinky než chlór.

Efekty Algicidu

Chlór: len pri šokovej chlorizácii.

Ultrashock: permanentná dezinfekcia je zaistená v množstve menšom ako 0,02-0,5 mg/l.

Efekty oxidácie

Chlór: silná oxidačná látka, ktorá oxiduje pomocou chlorizácie (produkcia THM, AOX).

Ultrashock: až päťkrát vyššia oxidácia ako pri chlóre. K oxidácii dochádza pomocou prenosu kyslíka.

Teplotná stabilita

Chlór: pri teplota >30°C klesá chlór veľmi rýchlo. Rýchly úbytok vo vírivke v dôsledku vysokej reaktivity.

Ultrashock: oxid chloričitý je dostatočne stabilný v uzavretých systémoch pri teplotách od 30 ° C do 45 ° C.

Korozivita

Chlór: vysoký pomer chloridov má vysoký potenciál pre vysokú rýchlosť korózie v oxidačnom procese.
Ultrashock: oxid chloričitý neobsahuje chloridy, čo znamená, že výskyt korózie je minimalizovaný.

Čistiace schopnosti

Chlór: horšie čistiace schopnosti vzhľadom k vzniku adhézie alebo chlórovaných substancií z vody. Zostáva v potrubí a prichádza k tvorbe usadenín.

Ultrashock: je ľahko odstrániteľný z potrubia. Ultrashock patrí do radu výrobkov SpaBalancer, ktoré sú podľa môjho názorou tou najlepšou “chémiou” nechémiou v komplexnej starostlivosti o vodu a filtre vo vírivkách , swim spa a bazénoch.

Aké prostriedky na získanie skutočne čistej a zdravej vody vo vašej vírivke, swim spa či bazéne budete používať, rozhodujete len vy sami. U nás však budete mať od 1.10.2016 možnosť sa rozhodnúť a vybrať medzi klasikou na báze chlóru či aktívneho kyslíku alebo revolučnými prostriedkami SpaBalancer .

Dávkovanie len raz za týždeň a voda vo vašej vírivke, swim spa či bazéne bude čistá a svieža , ako horský potôčik po celý rok.

Viac a hlavne detailnejšie sa tejto téme venujem v poučnom a zaujímavom e-booku: “3 základné tajomstvá skutočne čistej a zdravej vody vo vírivkách, swim spa a bazénoch. Stiahnite si ho zadarmo na našej stránke.

Čistenie filtrov vo vírivke

Na trhu je celkom slušná ponuka prostriedkov na čistenie filtrov víriviek, swim spa a bazénov, ale ich účinnosť tu teraz hodnotiť nebudeme. Chcem Vám predstaviť revolučné prípravky na čistenie filtrov z radu komplexnej starostlivosti o kvalitu vody vo vírivkách, swim spa a bazénoch SpaBalancer.

SpaBalancer ponúka dva čističe filtrov, ktoré sú kompatibilné so všetkými prostriedkami radu SpaBlancer.

Ako pracuje FilterClean od SpaBalancer ?

  1. FilterClean Classic – silný chemický čistič. Vysoko sa odporúča pre veľmi znečistené filtre. Tento čistič veľmi pení a musí byť dôkladne vymytý.
  2. FilterClean Natural – je založený na rastlinnej báze. Nepení a chráni životné prostredie. Čistí tak silno ako FilterClean Classic.

Čistenie filtrov víriviek, swim spa a bazénov – ako často?

Filtre majú byť čistené v závislosti od používania každý týždeň alebo každý druhý týždeň.

Na začiatku musia byť filtre čistené každé tri dni. To je spôsobené starým biofilmom, minerálmi obsiahnutými vo vode, ťažším používaním vírivky v začiatkoch a zvýšením hĺbkového čistenia pokožky u nových používateľov. Ak voda nebude čistá, je to takmer vždy kvôli filtru. Môžete prejsť prstom po šve filtra (v záhybe prvej filtračnej membrány). Ak cítite slizký film, potom musí byť vyčistený.

Čistenie filtra vírivky, swim spa a bazéna – ako?

Ideálne čistenie filtrov víriviek je takéto:

Použite na filter čistiaci prostriedok cez noc. Tento čistič rozpustí organické nečistoty (tuky, oleje atď.) z filtra. Môžete ho nechať vo filtri aj dlhšie. Potom vystriekajte filter vysokým prúdom vody. Nechajte vo filtri Ultraschock (okolo 20ml na 10 litrov vody). Ten rozpustí akýkoľvek biofilm a zabije zvyšok baktérií a vírusov. Potom filter treba vystriekať hadicou.
Je dobré čistiť viac filtrov spolu. Šetrí to čistiace prostriedky a čas.

Čistenie filtrov v umývačke riadu sa neodporúča. Nevyčistia sa. A nie je to ani dobrý nápad použiť tlakové umývanie. Zničí to membránu filtrov.

Pieskové filtre

SpaBalancer funguje tiež s pieskovými filtrami. Nenechávajte piesok vo filtri príliš dlho, pravidelne ho vymieňajte. Z toho dôvodu, že biofilm a baktérie sa môžu hromadiť v piesku. Mali by sme sa určite vyhnúť zanesenému pieskovému filtru. Z toho dôvodu by mal byť pieskový filter pravidelne luhovaný cez noc v Ultrashocku (1/3 Ultrashocku a 2/3 vody) a potom piesok preprať.

Viac a hlavne detailnejšie sa tejto téme venujem v poučnom a zaujímavom e-booku: “3 základné tajomstvá skutočne čistej a zdravej vody vo vírivkách, swim spa a bazénoch”. Stiahnite si ho zadarmo na našej stránke.

Revolúcia v starostlivosti o vodu vo vírivke

Vonkajšie i vnútorné jacuzzi-vírivky vyžadujú vzhľadom k teplote vody najväčšiu pozornosť v starostlivosti o vodu. Aj keď sa Vám voda vo vírivke javí voda ako čistá, nemusí to tak v skutočnosti byť.

Základným princípom je odstránenie všetkých, aj neviditeľných nečistôt z vody, dezinfekcia vody a dokonale čisté filtre.

Proti biofilmu z baktérií a iných nečistôt, ktorý je súčasťou každej vírivky, swim spa či bazéna sú aj tie najagresívnejšie chlórové prostriedky bezbranné. Revolučné produkty SpaBalancer sú šetrné k životnému prostrediu.

Ako pracuje SpaBalancer?

SpaBalancer zlepšuje vodu pomocou minerálov. SpaBalancer stimuluje vodu k tomu, aby narastali jej prirodzené čistiace mechanizmy. Základným postupom čistiaceho mechanizmu je hexagonálna štruktúra vodných molekúl. Toto prinesie niečo ako gélové zoskupenie, ktoré zapuzdruje cudzie predmety. Prísady oxidu hlinitého vedú k zhlukovaniu, ktoré umožňuje, že znečisťujúce látky sú odfiltrované. Vďaka SpaBalanceru vzrastie tento prirodzený liečiaci proces tak, že voda je účinne vyčistená.

Tak ako tento efekt ovplyvňuje všetky znečistenia vody, prípravok je tiež schopný čistiť vodu bez toho, aby bola na prvý pohľad znečistená. Voda bude krištáľovo jasná, čistá ako horský potôčik. Zistili sme, že životnosť vody s týmito vlastnosťami je viac ako dva roky. Tak bezpečne vieme, že môžeme nechať vodu vo vírivke aj celý rok.

Stiahnite si zadarmo na našej stránke vzdelávací a poučný e-book: “3 základné tajomstvá skutočne čistej a zdravej vody vo vírivkách, swim spa a bazénoch”. Dozviete sa v ňom všetky úskalia starostlivosti o vodu vo vírivka a odhalíte problémy a riešenia, o ktorých ste doteraz nevedeli.

Chcete si vírivky vyskúšať?

Dokonalý relax

Vo vírivke zabudnete na všetky každodenné problémy a necháte sa bublinkami uniesť do iného sveta.

Viac

Zdravotné benefity

Účinky pravidelného pobytu vo vírivke majú pozitívny vplyv na zdravie celého tela, no osviežia aj vašu myseľ.

Viac

Prvotriedna kvalita

Vírivky v našej ponuke spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky na bezproblémový chod a údržbu.

Viac