Americké vírivky MARQUIS SPAS

Hľadáte vírivky, ktoré sú jednoduché na ovládanie a používanie, no pritom mimoriadne účinné, výkonné, maximálne bezpečné a dokonale remeselne spracované pre vaše najlepšie zážitky?

Potom práve vám vírivky MARQUIS poskytnú dokonalý relax, pohodu aj terapiu v jednom peknom a technicky dokonalom balení.

Marquis and Microsilk – výhoda pre vašu vírivku

 

Chcem si vyskúšať vírivku

Modelové rady víriviek MARQUIS

SIGNATURE

VECTOR 21

CELEBRITY ELITE

CELEBRITY

Pri výbere vašej vírivky využite ZADARMO naše komplexné odborné poradenstvo

Ideálne vírivky MARQUIS

4 dôvody, prečo sú tieto vírivky obľúbené:

 1. lepšie pre vaše dokonalé pohodlie, relax a hydromasáž
 2. lepšie v celkových prevádzkových nákladoch a údržbe
 3. lepšie použité materiály a kvalitné remeselné spracovanie
 4. lepšie v dlhodobej životnosti, lepšie záruky, servis a doplnky

Dlhoročné výsledky ukazujú, že ich vlastníctvo robí radosť každému majiteľovi.

Dlhodobá kvalita, bezpečnosť a životnosť víriviek MARQUIS (reálne aj viac ako 30 rokov), nenáročná údržba vírivky sú pre vás len bonusom k pohodliu a tej najlepšej hydromasáži, akú doteraz poznám.

Chcete si vírivky vyskúšať?

Dokonalý relax

Vo vírivke zabudnete na všetky každodenné problémy a necháte sa bublinkami uniesť do iného sveta.

Viac

Zdravotné benefity

Účinky pravidelného pobytu vo vírivke majú pozitívny vplyv na zdravie celého tela, no osviežia aj vašu myseľ.

Viac

Prvotriedna kvalita

Vírivky v našej ponuke spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky na bezproblémový chod a údržbu.

Viac

Podrobnosti o vírivkách MARQUIS

Terapia v kvalitnej vírivke je tiež jeden spôsob navyše, ako mať rád vlastné telo!

Kúpeľ v teplej vode je jedna z najstarších praktík, ktorú ľudstvo využíva pre relaxáciu a navodenie psychofyzickej pohody. Aby také „ponorenie“ bolo účinné, musia sa rešpektovať určité pravidlá ako napr. čas strávený vo vode, teplota vody…

Hydromasáž vo vírivke je definovaná ako terapia pomocou špeciálnych vodných trysiek, ktoré sú nastavené na predurčený tlak za dokonalého zmiešania vody a vzduchových bubliniek.

Trysky v kvalitnej vírivke sú dimenzované a nastavené od chodidiel až k hrudníku a krku pre lepšiu cirkuláciu krvi a dokonalú masáž.Ďalší dôležitý prvok kvalitnej hydromasáže vo vírivke je vnútorný design vírivej vane. Oproti tradičným kúpeľňovým vaniam je hlbší, s ergonomicky tvarovanými bokmi a dnom, aby bolo možné také sedenie, ktoré umožní čo najlepšie ponorenie tela a tiež čo najlepšiu
cirkuláciu vody okolo tela.

Terapia v kvalitnej vírivke trvá 15-20 minút, potom by mal nasledovať odpočinok približne ďalších 20 minút.  Najdôležitejšie pravidlo, ktoré sa týka teplej vody: čím je teplejšia voda vo vírivke, tým kratší musí byť kúpeľ.  Na začiatok je dobré začať s kúpeľom nie dlhším ako 10 minút.

V závislosti od teploty vody vo vírivke môžeme terapeutické účinky zhrnúť nasledovne:

krvný obeh – zvýšenie teploty uvoľňuje celý aparát povrchového cievneho systému
koža – zvýšenie teploty kože so zvýšeným prietokom krvi v tele vyvolá zvýšenie aktivity potných a mazových žliaz
dýchanie – všeobecne platí, že zvýšenie teploty uľahčuje funkciu dýchania
svalstvo – teplý kúpeľ pri teplote 37°C s podporou hydromasáže znižuje svalovú dráždivosť
nervový systém – kúpele pri teplote 37°C majú krátkodobo euforizujúcu funkciu.

H.O.T.  ZONE – vysoký terapeutický výkon víriviek marquis

Dokonalú vodoliečbu vo vírivke Vám zaistí s maximálnou účinnosťou práve tento unikátny patentovaný systém.

S presnosťou prepočítaný High-Flow prietok vody v amerických vírivkách MARQUIS ide od čerpadiel cez špeciálne upravené hadice a patentované HK™ trysky až k špecifickej zónovej regulácii – H.O.T.ZONE™.

Vy sami si individuálne prispôsobíte intenzitu prietoku vody tryskami vírivky, podľa vlastnej osobnej citlivosti a konkrétnej oblasti Vášho tela. Takto máte vo vírivke k dispozícii ten najlepší cielený relaxačný, masážny a hydroterapeutický systém, aký vôbec môžu vírivky súčasnej doby ponúknuť.

Presne regulovatelný prietok vody na tryskách vírivky a ich výkon je smerovaný postupne na krk a ramená, ďalej na hrudnú a bedrovú oblasť a potom na nohy a chodidlá pre ich dokonalú reflexnú masáž. A Vy si užijete tú najlepšiu a nezabudnuteľnú masáž, lepšiu ako od živého maséra.

H.O.T. SEAT

Niečo navyše …v celej našej kolekcii exkluzívnych víriviek MARQUIS radu „Signature“ je určené optimálne miesto, ktoré voláme H.O.T. Seat™ a ktoré Vám zabezpečuje maximálny hydroterapeutický prínos.

Ako veľmi je dôležitý počet trysiek vo vírivke?

O kvalite hydroterapie vo vírivke rozhodne nič nehovorí. Často sa stáva, že veľký počet trysiek zapríčiní veľmi slabý prietok vody a neposkytuje tak plnohodnotnú terapiu. Aby hydroterapia vo vírivke mala pozitívny účinok, je treba použiť systém, ktorý zabezpečí vysoký, smerovaný a kontrolovaný prietok vody presne daným počtom trysiek a smerom k presne stanovenej masáži svalov a tkanív v tele.

Ako veľmi je dôležitý výkon čerpadiel vírivky?

Počet „konských síl“ nie je jednoznačným meradlom kvality hydroterapie vírivky. Vysoký výkon čerpadla síce môže vytvárať väčšiu silu pre vystupujúcu vodu, ale tá nemusí byť tryskou využitá. Pohyb vody je tvorený 3 hodnotami, ktoré až spoločným pôsobením vytvoria ten správny výsledok pre účinnú masáž:

 • tlak čerpadla
 • objem vody, ktorý prechádza potrubím
 • množstvo vody, ktoré môže reálne prechádzať tryskami

Unikátny systém High Flow kvalitných amerických víriviek MARQUIS – jedinečný a neopakovateľný. Jednoducho povedané je to viac vody s väčšou intenzitou do používaných masáží. Systém čerpadiel, špeciálnych trubiek a hydrokinetických
trysiek rôznych veľkostí, ktoré v kombinácii s unikátnym systémom zónového ovládania môžu sústreďovať viac vody presne tam, kam je to potrebné.

Týmto spôsobom poskytujú tieto najkvalitnejšie americké vírivky väčšiu hodnotu masáže na rozdiel od akejkoľvek konkurencie, ktorá pri využití vysokého, ale nekontrolovateľného tlaku nie je schopná tento základný princíp hydromasáže zaistiť.

Výsledkom býva, že silný prúd pod vysokým tlakom pôsobí na kožu ako ihla. To rozhodne nie je príjemné a je to aj nebezpečné.

Zatiaľ, čo systém High-Flow preniká do organizmu oveľa hlbšie a bez podráždenia tela príliš vysokým tlakom. Alebo je tlak slabý a pôsobí ako jemný dotyk, nemasíruje.

ConstantClean™ v najkvalitnejších amerických vírivkách MARQUIS je technológia podobná
ovládaniu tempomatu. Stačí ju nastaviť a na každodennú starostlivosť o vodu môžete zabudnúťaž po dobu jedného mesiaca.

Jednoducho povedané, najskôr použitý Exclusive ozone systém veľmi účinne ničí „nechcené“ prvky až 3-tisíckrát rýchlejšie ako bežné dezinfekcie. Ide o vysoko výkonný ozonátor s injektorom Mazzei®, ktorý prevádza kyslík do aktívneho ozónu mimo priestor vírivky. Nedochádza tak k úniku ozónu nad hladinu a tým sa jeho použitie stáva úplne bezpečné.

Potom voda prechádza priamym dezinfekčným systémom, ktorý v integrovaných kazetách využíva prírodné materiály
a bróm. Intenzitu ich pôsobenia vo vložených kazetách je možné individuálne nastaviť podľa kvality vody.

Celý proces prebieha bezpečne, bez nepríjemného zápachu a podráždenia kože. SmartClean™ software zaznamenáva, kedy bola vírivka použitá a automaticky spustí filtračný cyklus. Je tu tiež možnosť nastaviť si filtračné cykly podľa toho, ako často vírivku používate. Vortex skimmer systém filtruje všetku vodu vo vírivke z priestoru dna denne 60 – 160 krát v závislosti od druhu modelu. Tým sa výrazne znižuje potreba čistenia povrchu vírivky.

Starostlivosť o vodu

 • Skimmer Vortex zachytáva povrchové nečistoty (telové oleje, pleťové vody), ktoré sa následne zachytávajú vo filtračných kartušiach,
  kde sa likvidujú.
 • Voda sa čerpá z priestoru nôh prostredníctvom bezpečnostného sania.
 • Núteným obehom vody smerom nahor musia všetky usadeniny, ktoré sú na dne, prejsť filtrami a tak príde k premiešaniu, recirkulácii
  a filtrovaniu vody i z priestoru dna. Takto sa môže filtrovať takmer 91 tisíc litrov vody denne.
 • Filtrovaná voda je smerovaná do primárnej vývevy.
 • Voda je vedená cez systém Highflow do tepelného telesa.
 • Ozonátor s injektorom Mazzei® prevádza kyslík do aktívneho ozónu mimo priestor vírivky.
 • Baktérie a iné nečistoty sú oxidáciou zlikvidované a ozón sa mení späť na kyslík

Energetická náročnosť kvalitných víriviek je minimálna!

Bez ohľadu na to, v akých klimatických podmienkach žijete alebo ako často vírivku používate , vaše náklady na elektrickú energiu sú pod kontrolou. Vírivky Marquis sú navrhnuté tak, aby vám šetrili peniaze každý deň . Denné náklady sú na úrovni len pár centov.

Vlastniť vírivku, ktorá vám ušetrí peniaze – to je ešte príjemnejšie.

Dokonalá izolácia s vysokohustotnej peny s najvyššou možnou hodnotou tepelného odporu , aká sa vôbec v tomto priemysle používa. Vírivky Marquis majú skriňu zaplnenú penou, ktorá je vysoko efektívna, nedegraduje a neobsahuje žiadne látky poškodzujúce ozónovú vrstvu. Táto pevná pena zabraňuje tepelným stratám cez kúpeľnú stenu a podlahu, izoluje inštalatérske rozvody, znižuje vibrácie, dodáva tuhosť,  tlmí hluk a vibrácie, šetrí náklady na energiu.

Takto spolu s vysokokvalitným a bezpečným termokrytom Dura Cover® Vám vírivky Marquis šetria energiu vrstvu po vrstve.

Hýčkajte vaše pocity a zmysly aj vo vírivke!

Vybavenie víriviek zahŕňa možnosti vnímať relaxáciu všetkými ľudskými zmyslami. Audiosystém a videozábava, chromoterapia – vplyv svetla a farieb na ľudské biorytmy, aromaterapia – vplyv esenciálnych vôní na psychoemocionálnu sféru a ďalšie.

Audio

Audio – príslušenstvo s FM rádiom a Bluetooth technológiou s pripojením pre všetky vaše hudobné zariadenia. Voliteľné diaľkové ovládanie umožní z vírivky ovládať Vašu hudobnú knižnicu a pritom zdroj hudby je v suchu a v bezpečí ďaleko od vody. Audio Port umožní tiež pripojenie pre MP3 a ďalšie zdroje hudby.

Chromoterapia

Chromoterapia – balík osvetlenia Constellation™ (podhladinové osvetlenie, presvetlenie vodných fontán a osvetlená filtračná plocha) presahuje rámec základného osvetlenia Aqua Ambiance™. Môžete si nastaviť osvetlenie v obľúbenej farbe, a tak priaznivo pôsobiť na Vaše vnútro. ČERVENÁ je životná energia, ORANŽOVÁ je entuziazmus a pozitivita, ZELENÁ podporuje pokoj a vyrovnanosť, FIALOVÁ je meditačná, ŽLTÁ je radosť, MODRÁ podporuje relaxáciu a vnútorný pokoj. Farby ovplyvňujú našu náladu a dokážu pôsobiť i na fyzickej úrovni.

Aromaterapia

Aromaterapia – stačí stlačiť tlačidlo pre aplikáciu Vašej obľúbenej vône do vody a nechajte sa strhnúť prúdom blaženosti. Prostredníctvom čuchu môžeme aromaterapiu využívať na liečenie psychosomatických problémov, na posilnenie duševnej a emocionálnej obnovy a k celkovému duševne fyzickému ozdraveniu.

Existuje veľa esencií, ktoré nám pomáhajú nájsť lepšiu rovnováhu medzi nami a okolitým svetom.
Napríklad LEVANDUĽA podporuje relaxáciu, pozitívne pocity a kvalitu spánku, naopak ROZMARÍN, CITRÓN A MÄTA sú ideálne na ranné prebudenie, zvýšenie pozornosti a sústredenia mysle. MAJORÁNKA a CYPRUS sprevádzajú nočný oddych, RUŽE prinášajú pokoj a vyrovnanosť, mexické AGÁVE podčiarkuje zmyselnosť, CITRONELLA uvoľňuje a oslobodzuje myseľ, naviac podporuje koncentráciu, KADIDLO má zmierňujúce a upokojujúce účinky.

Vírivky s MICROSILKOM volajú aj oázou mladosti.

Skutočne revolučný systém starostlivosti o pleť je tzv. „omladzovacia“ terapia vo vírivke, ktorá je všeobecne ponúkaná ako „prameň mladosti“.

Pomáha, aby Vaša pleť vyzerala svieža a Vy sa tak cítili mladší. Jeho umiestnenie práve do vírivky je tým najlepším riešením pre správnu aplikáciu. Pôsobí na kožu hĺbkovo a ľahko dokáže odstraňovať z kože nečistoty a omladzovať.

Vďaka našej vysoko účinnej filtrácii a prepracovanému odstraňovaniu takýchto nečistôt z vody, môžeme zaistiť jeho plné využitie. Čistota vody tak zostáva nedotknutá a pripravená pre ďalšie použitie.

Výber vírivky s technológiou MicroSilk® je skutočne úžasná voľba.

Vírivku máme aj pre vás!So všetkým ostatným okolo výberu vašej novej vírivky vám pomôžeme my