Aquaback

Cieľom tejto metodiky je trénovať telo optimálne a šetrne vo vode. Nie každý môže alebo chce cvičiť na strojoch vo fitness centre. Najmä ľudia, ktorí majú problémy s kĺbmi alebo chrbtom, konvenčné zariadenia im robia problémy. Koncept Aquaback aquafitness tréning ponúka nasledujúce výhody: vysokú kvalitu pohybu a efektívne tréningové prvky vo vode.

Kruhový tréning na špeciálnych vodných zariadeniach prvýkrát vyskúšali v kúpeľoch Bremer v 30 až 32 °C teplej vode. Pri vývoji sa kládol veľký dôraz na kruhové fyziologické pohyby. Tento čistý pohyb dosiahnete inovatívnymi zariadeniami vďaka ich konštrukcii. Generujú hydraulický odpor s patentovaným vodným piestom, ktorý slúži na prekonanie sily v troch etapách.

 

Chcem si vyskúšať aqua fitness

Pri výbere aqua fitness využite ZADARMO naše komplexné odborné poradenstvo.

Výhody

Na rozdiel od tradičného tréningového vybavenia, pri Aquaback® aquafitness tréningu nie je opakovanie, zaťaženie je časovo riadené.

Konkrétne to znamená, že po krátkom zahrievacom cvičení, trikrát 60 sekúnd na jednom zariadení, každý cvičiaci preruší cvičenie na desať sekúnd a urobí si prestávku na regeneráciu.

Zariadenia Aquaback® umožňujú precvičenie a posilnenie dvoch svalových skupín naraz v protichodnom účinku, nakoľko pri cvičení dochádza k odporu v oboch smeroch.

Chcete si aqua fitness vyskúšať?

Šetrné pre zdravie

Aqua fitness je vhodný takmer pre každého. Vyskúšajte cvičenie pod vodou.

Viac

Cvičte s radosťou

Cvičenie nikdy nebolo jednoduchšie. A nikdy si nevyžadovalo tak málo priestoru ako vo vašom bazéne.

Viac

Do každého bazéna

Moderné stroje pre aquafitness môžete použiť takmer v každom modernom domácom bazéne.

Viac

Ako pracujú jednotlivé zariadenia série Aquaback?

Aquaback® trénuje napínanie vzpriamovačov a priamych brušných svaly.

Aquapullpress trénuje prsné, ramenné a predné ramenné svaly pri tlačení, pri preťahovaní časti chrbtových svalov, zadné svaly na ramenách a zaťažuje biceps.

Aquadip – pri ponorení do vody sa trénujú ramenné, lakťové a lopatkové svaly.

Aquarotation – otáčanie vo vode posilňuje šikmé svaly a zlepšuje mobilitu hrudnej a bedrovej chrbtice.

Vrcholom je Aqaback bicykel, kde v pololežiacej pozícii pod vodou ste vyvýšení tak, že sa napína tkanivo na nohách a zlepšuje sa vaša kondícia.

Na každom zariadení sa cvičí intenzívne 3 minúty a po 3 minútach sa každý cvičiaci presunie k ďalšiemu stroju. Aqaback koncept týmto výrazne šetrí čas potrebný na regeneráciu, rehabilitáciu ale aj rekondíciu či posilňovanie. Teplá voda a jej tlak vedie k celej rade pozitívnych účinkov tým, že pohybom dochádza k masáži svalov a lymfatickému drenážnemu účinku.