Aquafitness

Aquafitness v posledných rokoch naberá stále viac a viac na popularite. Už to nie je len aquaaerobik. Dnes máme na výber veľké množstvo športových aktivít vo vode. Pojem AQUAFITNESS  v sebe zahŕňa Aquabiking, Aquarunning, Aquawalking, Aquajumping, Aquaelliptical, Aquastep, Aqapoole, Aquaboxing, Aquaworkout  a mnoho ďaľších. Najrozvinutejším je momentálne Aquabiking, ale ostatné vodné aktivity stále rastú.

Aquafitness - aquabiking

Aquabiking je nová vodná disciplína prijatá fitness klubmi, fyzioterapeutmi , thalassoterapeutmi kúpeľmi a wellness hotelmi. 

 

Táto aktivita je jednoduchá -  šliapať  na špeciálnom vodnom  bicykli s prednastaveným odporom, v rytme hudby , po dobu asi 45 minút . Je nutné zdôrazniť, že  účinok zaručený!


Šliapanie spojené s tlakom vody pomáha hladko  rozvíjať fyzické schopnosti a kardiovaskulárnu vytrvalosť . Odpor možno nastaviť individuálne (v závislosti od typu bicykla), každá osoba si môže nastaviť obtiažnosť cvičenia, tak aby vyhovoval je fyzickej úrovni a  tréningu. Voda  vytvára stimulujúcu masáž na  žilový obeh v dolných končatinách. Vaše nohy budú  cítiť úľavu.  Pohyb vody spojený s vodným cvičením pozitívne ovplyvňuje efekt pomarančovej kôry  zmierňuje jej následky. Plynulosť pohybu vo vode chráni citlivé malé kĺby, väzy a šľachy a prispieva k spoločnej flexibilite pri súčasnej minimalizácii rizika bolesti a zároveň za podstatného zvyšovania kondície.                                                                                                                    
 

Aquabiking je prístupný všetkým, bez ohľadu na kondíciu či fyzický stav (s výnimkou prípadov zlyhania srdca). Každý si môže upraviť jeho rýchlosť a tým aj intenzitu svojho úsilia. Ideálny pre svoju jemnosť je vhodný aj pre  seniorov, ľudí so slabými kĺbmi, nadváhou, tehotné ženy atď.

Aquafitness - aqua-walking-jogging-running

Aqua-walking-jogging-running - chôdza a beh vo vode na chodiacich - bežiacich pásoch v kondičnom alebo profesionálnom prevedení prispôsobených vodnému prostrediu.

Medzi aquabiking a aquawalking môžeme zaradiť zariadenie AQUA ELIPTICAL, ktoré kombinuje tieto dve aktivity a do pohybu zapája podstatne viac aj hornú polovicu tela.

Zábavným, ale veľmi účinným cvičením je AQUAJUMPING . Špeciálne trampolíny z nerezovej ocele s prispôsobenou odrazovou sieťou a bez pružín sú vo vodnom prostredí hotovým zázrakom pre všetky vekové kategórie. Nie sú len zábavné, ale aj efektívne posilňujú svaly celého tela, ktoré je pritom dokonale masírované vodou.

Aquafitness -aquagym

Aquagym je špeciálne vyvinutý komplex  zariadení  pre mimoriadne účinnú rehabilitáciu vo vode a následné posilnenie svalov celého tela. 

Aquafitness -aquapower

Aquapower - Aquaback je posilňovanie vo vode na tomu prispôsobených zariadeniach zabezpečujúcich v kruhovom tréningu posilňovanie celého tela.

 

Na Slovensku a v krajinách so Slovenskom susediacimi sú tieto skvelé a zdraviu mimoriadne prospešné vodné aktivity ešte stále "v plienkach". Máme síce aquaerobik a aquazumbu, ale to je tak všetko... alebo som na niečo zabudol?

 

Viac sa dozviete, keď si prečítate článok v našom blogu :    Aquafitness či Aquagym je svetovým fenoménom súčasnej doby

 

 POZRITE SI TERAZ AQUAFITNESS A AQUAGYM PRODUKTY Z NAŠEJ PONUKY