Revolúcia v bezchlórovej starostlivosti o vodu vo vírivkách, swim spa a bazénoch

Bezchlórová starostlivosť o vodu vo vonkajších či vnútorných jacuzzi-vírivkách  vyžaduje vzhľadom k teplote vody aj väčšiu pozornosť.

Pre naše zdravie a životné prostredie je skutočne najrozumnejšie používať výhradne bezchlórové prostriedky v starostlivosti o vodu, a to nie len vo vírivkách, ale aj v swim spa a bazénoch.  

Aj keď sa Vám voda vo vírivke javí voda ako čistá, nemusí to tak v skutočnosti byť. Okrem toho môže byť kyslá a tým aj značne korozívna. Podobné to je aj s bezchlórovou starostlivosťou o vodu u swim spa. O niečo jednoduchšie je to u bazénov s dobrou filtráciou.

Bezchlórová starostlivosť o vodu

Odhaľte teraz tri základné tajomstvá dokonale čistej a zdravej vody vo Vašej vírivke, swim spa či bazéne. Základným princípom je odstránenie všetkých, aj neviditeľných nečistôt a cudzích látok z vody, dezinfekcia vody a dokonale čisté filtre. Proti biofilmu z baktérií a iných nečistôt, ktorý je súčasťou každej vírivky, swim spa či bazéna sú aj tie najagresívnejšie chlórové prostriedky bezbranné. Revolučné produkty SpaBalancer  v bezchlórovej starostlivosti o vodu sú šetrné k životnému prostrediu a hlavne nie sú zdraviu škodlivé, ako ostatné chemikálie používané na udrženie čistoty vody a dezinfekciu vody vo vírivkách, swim spa či bazénoch.

Ako pracuje SpaBalancer – prostriedok na bechlórovú starostlivosť o vodu?

1. Odstránenie všetkých aj neviditeľných nečistôt a cudzích látok z vody

SpaBalancer zlepšuje vodu pomocou minerálov. SpaBalancer stimuluje vodu k tomu, aby narastali jej prirodzené čistiace mechanizmy. Základným postupom čistiaceho mechanizmu je hexagonálna štruktúra vodných molekúl. Toto prinesie niečo ako gélové zoskupenie, ktoré zapuzdruje cudzie predmety. Prísady oxidu hlinitého vedú k zhlukovaniu, ktoré umožňuje, že znečisťujúce látky sú odfiltrované. Vďaka SpaBalanceru vzrastie tento prirodzený liečiaci proces tak, že voda je účinne vyčistená, teda bezchlórová starostlivosť o vodu prostredníctvom  SpaBalanceru funguje výborne.

Tak ako tento efekt ovplyvňuje všetky znečistenia vody, prípravok je tiež schopný čistiť vodu bez toho, aby bola na prvý pohľad znečistená. Voda bude krištáľovo jasná, čistá ako horský potôčik. Zistili sme, že životnosť vody s týmito vlastnosťami je viac ako dva roky. Tak bezpečne vieme, že môžeme nechať vodu vo vírivke aj celý rok.

Ako pracuje Ultrashock – kľuč v bezchlórovej starostlivosti o vodu ?

2. Dokonalá, zdraviu neškodná dezinfekcia a úplná likvidácia biofilmu vo vírivkách, swim spa a bazénoch

Ultrashock je modifikovaný chlórnan sodný s veľmi vysokou hladinou pH. Keď sa naleje do vody vo vírivke (voda vtedy funguje ako kyselina), chlóran sodný sa rozdelí na sodík a oxid chloričitý. Oxid chloričitý je náš aktívny komponent. Aj napriek tomu, že obsahuje slovo chlór, nie je to chlór v pravom slova zmysle! V oxide chloričitom CIO2 je jeden atóm chlóru spojený s dvomi atómami kyslíka.

Atóm chlóru pôsobí len ako akýsi nosič atómov kyslíka. Ak stretne oxid chloričitý baktériu, tuk, špinu atď. potom atómy kyslíka sa odpoja od atómu chlóru a oxidujú nečistoty. Zostávajúce atómy chlóru sa spoja s pôvodným atómom sodíka a vznikne chlorid sodný, teda každodenná kuchynská soľ. Atóm chlóru nereaguje s nečistotami, teda ide o bezchlórovú starostlivosť o vodu. Reakcia vo vode je čisto o oxidácií kyslíka. A tým pádom môžeme opísať Ultrashock ako bezchlórový. Ultrasock účinne zbavuje vírivky, swim spa a bazény biofilmu v potrubí ! Komplexná bezchlórová starostlivosť o vodu platí aj pre filtre!

Ako pracuje FilterClean od SpaBalancer ?

3. Čistenie filtrov víriviek

Na trhu je celkom slušná ponuka čističov filtrov víriviek, ich účinnosť tu hodnotiť nebudeme. SpaBalancer ponúka dva čističe filtrov, ktoré sú kompatibilné so všetkými prostriedkami.

  1. FilterClean Classic – silný chemický čistič. Vysoko sa odporúča pre veľmi znečistené filtre. Tento čistič veľmi pení a musí byť dôkladne vymytý.
  2. FilterClean Natural – je založený na rastlinnej báze. Nepení a chráni životné prostredie. Čistí tak silno ako FilterClean Classic.

A: Čistenie filtrov víriviek a swim spa – ako často?

Filtre majú byť čistené v závislosti od používania každý týždeň alebo každý druhý týždeň. Na začiatku musia byť filtre čistené každé tri dni. To je spôsobené starým biofilmom, minerálmi obsiahnutými vo vode, ťažším používaním vírivky v začiatkoch a zvýšením hĺbkového čistenia pokožky u nových používateľov. Ak voda nebude čistá, je to takmer vždy kvôli filtru. Môžete prejsť prstom po šve filtra (v záhybe prvej filtračnej membrány). Ak cítite slizký film, potom musí byť vyčistený.

B: Čistenie filtra vírivky a swimspa – ako?

Ideálne čistenie filtrov víriviek je takéto: Použite na filter čistiaci prostriedok cez noc. Tento čistič rozpustí organické nečistoty (tuky, oleje atď.) z filtra. Môžete ho nechať vo filtri aj dlhšie. Potom vystriekajte filter vysokým prúdom vody. Nechajte vo filtri Ultraschock (okolo 20ml na 10 litrov vody). Ten rozpustí akýkoľvek biofilm a zabije zvyšok baktérií a vírusov. Potom filter treba vystriekať hadicou. Je dobré čistiť viac filtrov spolu. Šetrí to čistiace prostriedky a čas. Čistenie filtrov v umývačke riadu sa neodporúča. Nevyčistia sa. A nie je to ani dobrý nápad použiť tlakové umývanie. Zničí to membránu filtrov.

Pieskové filtre

SpaBalancer funguje tiež s pieskovými filtrami. Nenechávajte piesok vo filtri príliš dlho, pravidelne ho vymieňajte. Z toho dôvodu, že biofilm a baktérie sa môžu hromadiť v piesku. Mali by sme sa určite vyhnúť zanesenému pieskovému filtru. Z toho dôvodu by mal byť pieskový filter pravidelne luhovaný cez noc v Ultrashocku, ktorý je kľúčom k úspešnej bezchlórovej starostlivosti o vodu (1/3 Ultrashocku a 2/3 vody) a potom piesok preprať.

Viac a hlavne detailnejšie sa tejto téme venujem v poučnom a zaujímavom ebooku: “3 základné tajomstvá skutočne čistej a zdravej vody vo vírivkách, swim spa a bazénoch”. Stiahnite si ho zadarmo na našej stránke.

 

KEĎ CHCETE PORADIŤ ALEBO POMÔCŤ KLIKNITE TU