Referencia – starostlivosť o vodu vo vírivke a produkty SpaBalancer

Starostlivosť o vodu vo vírivke

Náš príbeh s vírivkou začal pri nafukovacej vírivke od nemenovaného predajcu.

Vírivku sme kupovali viac menej pre deti ako nafukovací bazén, ktorý môžeme využívať vo voľnom čase aj my. Nakoľko sme nechceli nejakú úplne najlacnejšiu a na odporučenie predajcu sa mala vo vírivke so salinátorom udržiavať voda jednoducho a je vhodnejšia aj pre deti, rozhodli sme sa pre takúto vírivku.

Po napustení vírivky v prvom týždni používania a oddychu v príjemne teplej vode vyzeralo všetko v najlepšom poriadku, čo ale už o ďalší týždeň nebola pravda.

Okrem nazelenastej a následne zapáchajúcej vody začala vírivka sfukovať.

Po naťahovaní s vybavením reklamácie a nahliadnutí do showroomu predajcu, sme sa s manželkou dohodli, že ak nám predajca odráta z ceny podľa neho ,,luxusnej” vírivky, ktorá sa nedá s nafukovacou v komforte hydromasáže a údržby o vodu ani len porovnať, cenu reklamovanej nafukovacej vírivky, tak si priplatíme kúpime takúto vírivku.

Tak sa aj stalo a onedlho sme sa my aj deti radovali z novej akrylátovej ,,luxusnej” vírivky.

(len pre zaujímavosť mám predajcu cca 18 km od domu a účtoval si skoro 300 eur za dopravu vírivky zo skladu z Prahy, čo asi nie je úplne náš problém…..)

Ale naspäť k vírivke, čo sa týka hydromasáže, nemám k nej zásadné výhrady (s nafukovacou sa naozaj porovnať nedá, s inou porovnať neviem), čo sa týka starostlivosti o vodu je to úplne rovnaké ako pri nafukovacej vírivke.

Po prvom náznaku zeleného zákalu a zápachu som vedel, že to nebude ako som si predstavoval……

Kontaktoval som preto predajcu a požiadal o nejaké bližšie informácie pre starostlivosť o vodu, nakoľko mi stále pretrváva problém s udržaním kvalitnej vody.

Dostal som rady typu :

,, V lete je pod termokrytom vysoká teplota, preto sa množia baktérie vo vode rýchlejšie a je ťažké udržať vodu v dobrom stave”
,,Zvýšte dávkovanie kyslíkových tabliet na dvojnásobok”
,,Nadstavte častejší filtračný cyklus”
atď…..

Nič z toho nepomáhalo, a tak z príjemných chvíľ vo vírivke, bola len vyššia investícia a pretrvávajúci problém so starostlivosťou o vodu. Po chvíli strávenej hľadaním riešenia na internete, som relatívne rýchlo natrafil na stránku  www.virivkysaunybazeny.sk  a  www.starostlivostovodu.sk, na ktorej som si prečítal aj o produktoch Spa Balancer.

Na stránke som vyčítal všetky potrebné informácie a po prečítaní zopár referencií som sa rozhodol kontaktovať pána Ing. Tančina a môžem len potvrdiť všetky referencie o odborných znalostiach, radách a ústretovosti.

Vo vyčerpávajúcom rozhovore, v ktorom som popísal moje problémy s vodou a povedal typ vírivky, mi vysvetlil princíp a postup pri používaní prípravkov Spa Balancer. Aj napriek, zdá sa vyšším vstupným nákladom na  prípravky Spa Balancer, som sa rozhodol nechať si poradiť a objednal som kompletnú starostlivosť o vodu – Systém Spa Balancer.

Od pomôcok na napúšťanie vody do vírivky ako je Prefilter, Spa Balancer zmäkčovač vody, čistič filtra až po sprej na ochranu termokrytu Do vírivky so starou vodou som aplikoval prípravok System Flush a pokračoval podľa inštrukcií z návodu, ktorý mi vysvetlil a stiahol som si ho na jeho stránke.

Ďalej už sa dialo len to, čo popisovali ostatní spokojní zákazníci, ktorí používajú prípravky Spa Balancer.

Mimo iné ma tiež upozornil na nedostatočnú filtráciu týchto víriviek a odporučil mi dokúpenie externej mikrofiltrácie, ktorá mi ušetrila ďalšie problémy.

Po odporučení som ju použil pri napúšťaní vody a používam ju aj pri menšom náznaku zákalu alebo zápachu, hlavne pri zvýšenom tlaku používania vírivky, keď nestíha jej kartušová filtrácia. Dokáže zákal úplne odfiltrovať.

Keď som chcel vírivku na zimu vypustiť (zazimovať), prestal som dávkovať prípravky Spa Balancer a Spa Balancer Ultra Shock na dobu cca 3 týždne, objednal som si znovu prípravok System flush, aby som pred vypustením vyčistil vnútorné rozvody od biofilmu, ktorý už sa po dlhšom neaplikovaní prípravkou, začal tvoriť aj na stenách vírivky.

Po odoslaní objednávky ma hneď na druhý deň kontaktoval pán Ing. Tančin v domnení, že som nový zákazník a aby mi poradil. Keď som mu ozrejmil situáciu a zistil, že už vlastne som jeho spokojný zákazník, pustili sme sa do rozhovoru o zazimovaní vírivky, nakoľko som to ešte neabsolvoval.

Veľmi ochotne mi poradil, čo mám robiť a vysvetlil mi, že zazimovanie vírivky, keď to nie je nutné, je v podstate nezmysel, že vírivka je najlepšia v zime.

A tak som do vody, ktorú som chcel vypustiť a má viac ako 6 mesiacov, aplikoval zvýšenú dávku Ultrashocku, mechanicky som vo vírivke pozotieral biofilm po stenách, ktorý sa rozptýlil vo vírivke v menších zhlukoch nečistôt, následne som nainštaloval externú mikrofiltráciu, ktorá za 24 hodín krásne vyfiltrovala biofilm rozptýlený vo vírivke.

Už som len dodal dávku Spa balanceru a voda je zasa vo výbornom stave a my sme si mohli užívať Silvester 2019 vo vírivke.

Takže pre ukončenie a zhodnotenie:
– môžem s naprosto kľudným svedomím pána Ing. Tančina len odporučiť. Až pri ňom sa mi oplatila moja dôvera v ľudí.

Teraz už viem, že je ťažké pre akéhokoľvek predajcu vírivike poradiť zákazníkovi, keď sám nie je stotožnený a presvedčený o tom, čo predáva.  To u pána Tančina nehrozí. Vírivku sme nekupovali u neho a aj napriek tomu nám vždy vyšiel v ústrety.

S prípravkami Spa Balancer som maximálne spokojný, podstatné je, že vírivka je pripravená na použitie kedy chceme, aj pri stabilne vyšších teplotách vody a nemusím riešiť problémy s vodou. Voda si zachováva vôňu, je príjemná na pocit a deti ani my nemáme žiadne kožné problémy alebo svrbenie.

Aj keď som nad písaním tejto referencie strávil viac času ako som chcel, je to asi to najmenej, čo môžem pre pána Tančina spraviť a keby som v budúcnosti riešil kúpu vírivky, sauny alebo bazénu, bez váhania by som ho kontaktoval.

Týmto Vám veľmi pekne Ďakujem, prajem Všetko dobré do nového roku 2019, veľa spokojných zákazníkov a dúfam, že do budúcna budem niečo potrebovať.

Jakub Novák 

Zemianske Kostoľany

Poradíme vám?

Naši spokojní klienti sú dôkazom kvality našej práce a produktov. Oslovte nás aj vy a s radosťou vám pomôžeme.

Firmu p. Tančína môžem len odporučiť, vždy dodržal čo sľúbil, poradil vždy, keď bolo treba. Som rada, že som sa naňho obrátila.

Adriana Čuláková
Nitra