Bazény

Kvalitné bazény s dlhou životnosťou sú najmä keramické bazény, sklolaminátové bazény, bazény z nerezu a čoraz viac populárne drevené bazény.

Domáci bazén v dnešnej "rýchlej dobe"  už nepovažujeme vyslovene  za luxus. Skôr za potrebu na tak dôležitú  relaxáciu, regeneráciu a celkový odpočinok. Domáci bazén je aj výborným miestom na zvyšovanie telesnej kondície, zlepšovanie zdravotného stavu a prevencie . Ale aj miestom trávenia spoločných chvíľ s rodinou a priateľmi.

 

Bazény v domácnosti

Dnes už  pre mnohých aj miestom, kde sa prvý krát učili plávať. Sami vidíte, že všetko to čo môžete vo Vašom bazéne robiť a k čomu Vám bazén bude slúžiť nie je otázkou dňa, mesiaca či roka. Je to dlhá časť Vášho života, niekoľko desaťročí. Preto je mimoriadne dôležitá kvalita bazéna, jeho životnosť, vlastnosti a tvar. Nemenej dôležitý je aj výber správnej technológie starostlivosti o vodu, inštalácia, uvedenie do prevádzky a budúce náklady s ňou spojené, aby ste si mohli Váš bazén nerušene užívať po celé tie desaťročia.

Bazénov, alebo lepšie povedané bazénových konštrukcí je v ponuke veľmi veľa. Od tých najlacnejších nafukovacích až po najluxusnejšie z nereovej ocele. Preto pri výbere bazéna nie je najvhodnejším meradlom len cena. Môžete si byť takmer istí, že najlacnejšie bazény Vám vydržia len veľmi krátko, niekedy len jednu či dve sezóny.

 

 KEĎ CHCETE PORADIŤ ALEBO POMÔCŤ KLIKNITE TU

 

Rozdiely v kvalite bazénov

Rozdiely v kvalite bazénov je veľmi dobre vidieť aj v rozdelení podľa konštrukcie bazénov. U nafukovacích bazénov a samonosných fóliových bazénov je najdôležitejšia kvalita fólie, z ktorej sú vyrobené a od jej kvality sa odvíja aj životnosť aj cena bazéna. Niekedy na prvý pohľad rovnaké bazény môžu mať diametrálny rozdiel v cene. To platí aj o fólii na plechové, drevené alebo betónové bazény. Tu býva rozdiel v cene bazénovej fólie niekedy aj viac ako 100%.

Typy bazénov

Plastové bazény

U plastových bazénov zasa rozhoduje kvalita plastu a hrúbka plastu z ktorého sú plastové bazény vyrobené. Veľmi dôležitým znakom kvality a následnej životnosti plastových bazénov je aj technológia a technika zvárania a know-how v konštrukcii jednotlivých výrobcov plastových bazénov. Opäť môžeme konštatovať, že aj u plastových bazénov môžeme nájisť bazény vyzerajúce na prvý pohľad podobne, ale cenový rozdiel môže byť aj viac ako 100%.

Laminátové bazény

Laminátové bazény sú na tom o niečo lepšie. Kvalitu a teda aj cenu laminátových bazénov ovplyvňuje hlavne hrúbka laminátu, materiál použitý na výstuhy, tepeľná izolácia a hrúbka a odtieň povrchovej vrsty. U laminátových bazénov sa cenové rozdiely prejavujú v rozmedzí od 10% do 50% u tých najkvalitnejších.

Keramické bazény

Ďaľšou najčastejšou kategóriou sú tzv. keramické bazény, ktoré patria k najkvalitnejším na trhu hotových bazénov. Aj v tejto kategórii nájdete cenové rozdiely, ale už len minimálne.

Nerezové bazény

K najdrahším patria nerezové bazény, prevážne vyrábané na mieru.

Osobitnou kategóriou môžu byť betónové bazény obkladané keramickým obkladom, ktorých cenu ovplyvňuje hlavne cena, kvalita a veĺkosť použitého keramického obkladu a tvar bazéna.

 

POZRITE SI BAZÉNY V NAŠEJ PONUKE